• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Egzersiz Yapmadan Düz Bir Karına Sahip Olun!

Egzersiz Yapmadan Düz Bir Karına Sahip Olun!
  • 1

Egzersiz Yapmadan Düz Bir Karına Sahip Olun!EGZERSİZ YAPMADAN DÜZ BİR KARINA SAHİP OLUN!
Karın bölgesinde depolanan yağlar zamanla diyabet, kalp hastalıkları,yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara sebep olmaktadır.Karın bölgesinde oluşan ekstra yağlar (viseral yağlar), hayati iç organlarınızın etrafında konumlandığın için sağlığınızı düzenleyen hormonları etkiler.Hormonlara bağlı olarakta oluşan bu yağları hayatımızda egzersiz haricinde hormonları sinir sistemini dengede tutarak onlardan kurtulabilirsiniz.

Stresten uzaklaşın!
Normal hayatınızda yaşadığınız en ufak stresler beyni uyararak kortizol hormonunun üretimini arttırır.Üretilen bu hormon karın bölgesinde yağ depolanmasına sebep olur.Karın bölgenizin dümdüz olmasını istiyorsanız hayatınızdan stresi ve strese yol açacak durumları çıkartın.Vücudunuzdaki parasempatik sinirleri yoga ile devreye sokarak rahatlayıp stres atabilirsiniz.Nefes egzersizleri de size yardımcı olacaktır.
Probiyotik içeren besinler tüketin!
Probiyotik (yararlı bakteriler) içeren besinleri tüketmeniz, bağırsak floranızı sağlıklı hale getirerek karın bölgenizin incelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda süt ve süt ürünleri tüketimi sonrası şişkinlik problemi yaşayanlardansanız, bu sorununuzdan probiyotiklerin yardımıyla kurtulabilirsiniz.Yemekleriniz yanına yoğurt ayran ilavesi yapıp aralarda kefir tüketebilirsiniz.
Şişkinlik yapan yiyecek ve içiceklerden uzak durun!
Şekerli şekersiz tüm gazlı içecekleri size ciddi zararlar vermektedir. Birçok kişi kalorisiz gazlı içeceklerin vücutta negatif bir etkiye yol açmadığına inanır; fakat bu içeceklerde oluşan karbonatlaşma sonucu gelen gaz, midenize yerleşerek şişkinliğe sebep olur.Alkol tüketiyorsanız kesinlikle bırakmalısınız.Öğünlerden önce 2 bardak su tüketmeniz şişkinliğe engel olacaktır.
Tuz ve sodyum içeren ürünlerden vazgeçin!
Karın bölgenizin i,ncelmesiniz istiyorsanız tuzlu yiyeceklerden uzaklaşın.Tuz, sindirim sistemi rahatsızlıklarına ve aşırı şişkinliğe neden olur. Tuzdan aldığınız sodyum vücutta fazla su tutulumuna neden olduğu için ödem problemi oluşur.


ETİKETLER