• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Düğüne Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • 1

Öncelikle bir düğün klasörü edinmelisiniz. İlham almak için gelin, yaşam tarzı, moda, bahçecilik, tasarım ve gıda dergilerinden başlayın. Bütçenizi hesaplayın. Ailenizin katkılarına ve kendinize göre ne kadar harcama yapmanız gerektiğini belirleyin. Düğün yerini ve tarihini belirledikten sonra misafir listesini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Planlama süreci boyunca iletişim bilgileri, LCV kartları, hediyeler ve diğer ilgili bilgiler için sütunlarla birlikte kullanılacak bir kafa sayısı veritabanı oluşturun. (Maliyetleri düşük tutmak ister misiniz? Bu acımasız olabilir, ancak bunu yapmanın en iyi yolu, misafir listenizi azaltmaktır.) İsterseniz bir planlayıcıyı işe alın. Bir düğün organizatörü, satıcılar ile ilgili ve iç görülerle ilişki kuracaktır.

Düğünün Yapılacağı Alanla İlgili Hazırlıklar

Yapısal ve elektrik gereksinimleri tespit edin. Açık hava etkinlikleri için portatif tuvaletler, ihtiyacınız olduğunda ekstra sandalyeler, aydınlatma bileşenleri vb. Bir çiçekçi için rezervasyon yapın. Çiçekçiler bir günde birden fazla müşteriye hizmet verebilirler, bu yüzden biriyle meşgul olmak için biraz daha bekleyebilirsiniz. Ayrıca, bu noktada, düğün arajmanlarınızın ne olacağı konusunda emin olursunuz. Ulaşımı düzenlemek bir düğün organizasyonu için en önemli detaylardan birisidir. Limuzinler, minibüsler, arabaları ve şehir arabalarını düşünün. Bir günlük zaman çizelgesi oluşturmaya başlayın. Her bir bileşende (pasta kesme ve ilk dans) olayın ve slotun bir zamanlamasını çizin.

Düğünden Beş ila Dört Ay Öncesinde Yapılacak Hazırlıklar

Prova ve yemek mekânlarını rezerve edin. Maliyet ve menüyü tartışın. Konuklar için düğünden sonra brunch düzenlemeyi planlıyorsanız, o yeri de ayırtın. Düğün davetiyelerini kontrol edin ve ilaveler yapılacaksa onları yapın. Tamamlanmış davetiyelerin örnekleri için sağlayıcınıza danışınız ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde revize etmekten asla çekinmeyin. Düğün pastasını seçin ve sipariş verin. Bazı fırınlar uzun bir teslim süresi gerektirir. Herhangi bir fırına sipariş vermeden önce çeşitli tadımlara katılın.

Düğünden 3 Ay Önce Yapılması Gereken Hazırlıklar

Düğün ayakkabıları satın alın, böylece terzi gelinliğiniz için uygun uzunluğu seçebilir. Saç ve makyaj sanatçısını programlayın. Denemek için yerel uzmanlarla birkaç randevu alın. Her bir fotoğrafçıda bir fotoğraf çekilin, böylece sonuçları karşılaştırabilirsiniz. Müziğinizi seçin ve giriş, ilk dans gibi önemli kısımların programını yapın.