• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Düğün Telaşının İlişkiye Zarar Vermesine Engel Olun

  • 1

Düğün telaşı yaz aylarının yaklaşması üzerine artmaya başladı. Muhteşem bir yaz düğünü isteyenler için tatlı bir telaş sardı. Günümüzde ihtişamlı düğünler, düğün kutlamaları, alışveriş derken bir birinize zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Fakat ilişkinize zarar veren en büyük telaşlardan biri olduğunu biliyor musunuz? Düğün hazırlığı yaparken bir birinizi unutmayın. Bir birinize zaman ayırın ve ilişkinize zarar vermeyin. Peki, bu nasıl olur? Düğün telaşında ilişkiyi nasıl korursunuz?

Havaların ısınması ile birlikte evlilik hazırlığı yaşayanları telaş sardı. Sonsuzluk birliktelik için yola çıkılan bu adımda, boşanmalar ve ayrılıklar meydana gelebiliyor. Özellikle düğün arifesinde gelinlerin dikkat etmesi gerekir. Düğün telaşı yaşarken ilişkinizin zedelenmesine, yıpranmasına izin vermeyin.

Evliliğe hazırlık yapılırken bu yola neden baş koyduğunuzu, neyin hazırlığını yaptığınızı unutmamanız ilişkiye zarar vermemeniz için önemli.

İsteklerinizi Unutmayın

Evlilik en önemli atılan adımlardan bir tanesidir. Evlilik sevgi, şefkat, sadakat, anlaşma, güven ve daha birçok anlamı barındıran kutsal bir evredir. Evliliği sürdürmek, tek başına evlenilmeyecek gibi çift taraflı yapılan bir eylemdir. Bu önemli adımı atarken isteklerimizi unutmamamız gerekir. Ne istediğimizi ve bu yola neden çıktığımızı unutmamalıyız. Karşımızda ki insana kavuşmak, bir aile olmak için çıkılan bu yolda telaşa kapılıp sinirlerinizi germeyin.

Başkaları İçin Mutluluğunuzu Bozmayın

Günümüzde en çok yaşanan problemlerden biri de başkaları ne der korkusu. Başkaları için mutlu olmak yerine bir biriniz için mutlu olmayı deneyebilirsiniz. Özellikle de başkalarının istekleri, yaptıkları doğrultusunda bir düğün yapmak zorunda değilsiniz. Kendi bütçenize, isteklerinize göre yapılan düğünler daha mutlu zaman geçirmenize yardımcı olacaktır.

Başkalarının ne düşüneceği, neler konuşacağını düşünerek alışveriş, düğün hazırlığı yapmak başkaları için evleneceğiniz anlamına mı geliyor? Siz kendiniz ve partnerinizsiniz. Bir yuvayı paylaşacağınız eşinizle ortak kararlar almaya özen gösterin. Bir birinize zaman ayırın ve mutlu olmayı hedefleyin. O zaman ilişkiniz düğün telaşı arasında sarsılamaz. Hatta bir birinize daha çok bağlanmanıza, bir birinizi unutmamanıza yardımcı olur. Düğün hazırlıklarınız da daha sakin ve telaşsız geçecektir.