• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

  • 1

Bu çok özel gününüzde belki de en önemli konulardan biri makyajınızdır. O gece parlayan ışıl ışıl bir makyaja sahip olmak çok önemlidir. Semt kuaförlerinin sıkıcı gelin makyajlarından ziyade kendi zevkiniz ve hayaliniz doğrultusunda harika bir gelin makyajına kavuşmak en büyük beklentinizdir. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

Düğünden Önce Cilt Bakımı ve Makyaj Provaları

Derin bir gündüz ve gece cilt bakımı rutinine sahip olmak, cildinizin büyük güne hazır olmasını sağlamak için düğün öncesi en az 3-6 ay çok önemlidir.  Denemeleriniz ise düğünden az üç hafta önce, ancak düğününüzden önce en fazla 5 hafta önce başlayabilir. Büyük gün için sahte bronzluk kullanmayı planlıyorsanız, makyaj denemeden önce bir test yapın, böylece makyaj sanatçısı, teninizin hangi renge ulaşacağını görmüş olur. Saçınızın tamamlandığından emin olun ve mücevher takın, böylece tüm görünümün gün içinde nasıl bir araya geleceğini görebilirsiniz. Elbisenize benzer renklerde tişört giyin. Eğer makyaj testini bir mağazada yapıyorsanız, bir şey satın almadan önce makyajın nasıl göründüğünü görebilmeniz için gün ışığında (flaşsız) kendinizin fotoğrafını çekebilirsiniz.

Göz Makyajı

Bir kapatıcı ile gözün altı ve varsa koyu halkalar kapatılmalı ve göz aydınlatılmalıdır. Göz renginize iltifat etmek, doğru tonu seçmekle ilgilidir. Gözlerinizi canlandırmak için başka bir teknik, kirpik çizginize en yakın rengin yoğunluğunu ve derinliğini korumaktır. Deneme gününüzde yanınızda referanslar getirmek yardımcı olabilir. Gerçekten sevdiğiniz ve kafanızda canlandırdığınız makyaj görüntülerini aramaya başlayın.

Gelin Makyajında Renk Seçimi

Gelin makyajının elbisenin beyazlığını telafi etmek için yeterli renge sahip olması gerektiğini unutmayın. Gündelik kıyafetlerle gelinlik arasında büyük bir fark var, bu yüzden makyajınızda da bir fark olmalı. Cildinizin düzgün ve pürüzsüz görünmesini sağlayarak başlayın ve ardından yanaklarınıza ve dudaklarınıza bir parlaklık kazandırmak için renk katın. Gözlerinizi öne çıkarmak için kalın ve tüm göz boyunca çekilmiş bir eyeliner uygulamasından ziyade çok daha ince bir çizgi çizmek mükemmel bir yol. Gerçekten doğal bir eğik görünüm oluşturmak ve onları doğal kirpiklerinizin arasına yerleştirmek için farklı kirpik uzunluklarına sahip olmak önemlidir.