• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudakları Dolgun Gösteren Hileler

  • 1

Yüzde ki dikkat çeken bölgelerden biri de dudaklardır. Durum böyle olunca bayanlar daha çekici ve güzel görünmek için dudakların dolgun durmasını ister. Genelde dudakların dolgun görünmesi için botoks tercih edilmektedir. Fakat günümüzde doğallığa yöneliş başladığı ya da bütçesi olmayanlar için sizlere bugün dudakları daha dolgun göstermenin hilelerinden bahsetme istedim. Daha dolgun dudaklar için ufak tefek dokunuşlar yapabilir, gösterişli dudaklara sahip olabilirsiniz.

Makyaj yaparken ruj seçimi ve uygulanan dudak makyajı makyajın bütünlenmesine yardımıc olan en önemli etkenlerdendir. Özellikle de pürüzsüz ve dolgun bir dudak yapınıza sahip iseniz makyajınızda dudak makyajının ön planda olmasını sağlamalısınız. Gelin makyajı seçimlerinde de dudak makyajı ön planda olursa daha gösterişli oluypr. Bu yüzden sizlere dudakların daha dolgun durmasını sağlamak için neler yapmanız gerektiği hakkında paylaşım yapmak istedim. Gelin adım adım dudakları dolgun göstermenin yöntemlerine göz atalım.

Dudaklarınızı Fırçalayın

Dudak makyajına başlamadan önce mutlaka dudaklarınızı fırçalayın. Bu işlemi diş fırçası ile gerçekleştirebilirsiniz. Kullanmadığınız bir diş fırçasını bu işleme ayırın. 4

Dudaklarınızı su veya dudak balmı ile nemlendirdikten sonra diş fırçası yardımı ile dudaklarınızı fırçalayın. Daha sonra ruj ve parlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu işlem peeling görevi görerek dudakta kalan ölü derilerin atılmasına yardımcı olacaktır. Böylece dudaklarını daha pürüzsüz ve dolgun bir yapı kazanacak.

Aydınlatıcı Hilesi

Aydınlatıcı ışık etkisi yarattığı için dudakların daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Bu işlemde kullandığınız aydınlatıcınızı üst dudağınıza uygulayın. Sonrasında ruju sürerek daha parlak ve dolgun görünüme sahip olmasına yardımcı olun.

Ruj Hilesi

Dudak makyajı yaparken dudağınızın üst ortasına ve alta açık bir renk uygulayın. Sonrasında normal kullanmak istediğiniz ruju kullanın. Bu durum dudağınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Dudak Kalemi ile Dudakları Dolgun Göstermek

Dudak kalemi dudak makyajında ki en önemli noktalardandır. Dudağınızda kullanacağınız ruj renginin 1 – 2 ton koyusu kalem seçerek dudak çerçevesi yapabilirsiniz. Bu dudaklarınızın daha dolgun durmasına yardımcı olurken aynı zamanda ruju taşırmadan sürmeniz içinde önemli bir adımdır.