• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudak Çatlamasına Bitkisel Çözümler

  • 1

Sonbahar yaklaşırken size muhteşem önerilerle gelmek istedim. Sonbahar-kış aylarında genel olarak dudak çatları ile baş etmek zorunda kalırız. Bunu bitkisel yöntemler ile geçirmeyi veya önlemeyi ister misiniz?

Özellikle bayanlar ruj sürdüklerinde daha estetik, güzel durmasını ister. Tabi çatlak dudaklar olunca bu istekler ile başa çıkmak pek mümkün olmuyor. Gelin birlikte dudak çatlakları ile başa çıkmanın yollarına göz atalım.

Şeker Bal Peelingi

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı şeker

Bu ikisini güzel bir şekilde karıştırın. Dudaklarınıza sürün ve 5 dakika kadar dursun. Bu peelingi düzenli olarak yaptığınız durumda dudak çatlaklarından korur ve önler. Bu sayede dudaklarınız sürekli nemli ve güzel görünüme sahip olacaktır.

Bal İle Dudak Maskesi

Bal antibakteriyel özelliğe sahip bir besindir. Dudak bakımı içinde mucizevi bir besin olan bal tek başına kullanılarak da bakım yapabilirsiniz. Dudağınıza ince bir tabaka şeklinde süreceğiniz balı en az 15 dakika boyunca tutun. Bu yöntemi gün içinde 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi genelde bakım ürünü olarak kullanılır. Dudak bakımında da Hindistan cevizi yağı ön plana çıkıyor. Dudak çatlakları için katı olarak sürülen Hindistan cevizi yağı çatlamaları önler.

Aloe Vera Jeli

Aloe vera da cilt bakımında kullanılan bitkiler arasında yer alıyor. Dudak çatlağı içinde kullanılan bir ürün olan aloe vera yaprağını dudağınıza sürerek nemlendirici özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Salatalık Maskesi

Salatalık ciltte kullanıldığı gibi dudakta da işe yarayan meyveler arasında yer alıyor. 15 dakika boyunca dudağınızda bekleteceğiniz salatalık nemlendirecek ve güzel bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacak.

Bol Su Tüketin

Her şeyin başı su oluyor. Cilt bakımında da suyun yeri ve önemi çok farklı. Gün içinde bol su tüketerek hem susuzluğunuzu giderecek hem de nemli bir vücuda sahip olacaksınız. Aynı zamanda dudak çatlakları ile başa çıkmanın en başında su geliyor.

Dudak çatlaklarını önlemek için bitkisel çözümler daha etkili yöntemlerdir. Sizde kışın soğuklarından dudaklarınızı korumak için yukarıda verdiğimiz formülleri uygulayabilirsiniz.