• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudak Çatlakları İle Mücadele

  • 1

Havaların değişime uğraması ve kış ayının kapıya dayanması ile birlikte soğuklar özellikle cildimizi ciddi oranda etkilemeye başladı. Cildimiz en değerli giysimizdir. Bu sebeple cildimizi korumamız saha sağlıklı ve daha hoş bir görünüm için büyük önem taşımaktadır. Özellikle kış aylarında sıklıkla karşılaşılmakta olan cilt problemleri arasında dudak çatlamaları görülmektedir. Dudak çatlağı görsellik bir yana oldukça acı vericidir. Dudak çatlakları soğuk havaların yanı sıra aynı zamanda susuz kalma gibi farklı sebeplere bağlı olarak da gözlemlenebilmektedir. Dudak çatlakları ile mücadele de dudakları sürekli olarak bitkisel yağlar ile nemlendirmek büyük etki göstermektedir.

Dudak Çatlaklarına Doğal Çözümler

Hassas bir cilt yapınız var ve siz sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız her türlü etkene karşı cildinizi korumanız gerekmektedir. Dudak çatlakları pek çok bayanın ortak sorunudur. Çeşitli bakım kremleri kullanarak dudaklarınızı nemlendirebileceğiniz gibi aynı zamanda evde kullanacağınız doğal yağlar ile de dudaklarınızı nemlendirebilir ve sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Evde uygulayacağınız doğal bakım cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlamakla beraber daha hızlı sonuç almanızda da büyük etki sağlamaktadır. Doğal çözümlerin başında gelen ve her derde deva olan zeytinyağı dudak çatlaklarında da yardımınıza koşuyor. En hızlı tedavi yöntemlerinden biri olan zeytinyağı cildin canlanmasına ve hücre yapısının yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra badem yağı ve Hindistan cevizi yağı da büyük fayda sağlamaktadır. Dudaklar için E vitaminin de büyük önem taşıdığını hatırlatmakta fayda var.

Bol Su Tüketin

Sıvı tüketiminin yetersiz kalmasına bağlı olarak cildinizde kuruma gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra vücudun susuz kalması daha pek çok sağlık problemine yol açmakta ve yaşantıyı da ciddi oranda etkilemektedir. Sıvı tüketimi az olduğu durumlarda özellikle dudaklar sıvı yetersizliğinden büyük oranda etkilenir ve kuruma ya da çatlama gibi gözle görülür şikayetler ile kendini belli eder. Daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız bol su tüketimi oldukça önemlidir. Bol su tüketimi cildin canlanmasını sağlayarak daha canlı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza etki etmektedir.