• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudak Balmının Farklı Kullanım Alanları

  • 1

Dudak balmı hemen hemen hepimizin kullandığı kozmetik ürünlerinden bir tanesidir. Sadece güzellik için değil, dudak sağlığı içinde kullanılan dudak balmının daha farklı alanlarda kullanıldığını biliyor muydunuz? Bugün sizler ile dudak balmı başka ne türlü kullanılır? Neye iyi gelir bunları paylaşacağız.

İçeriğinde bulunan doğal yağlar ve aromalar sayesinde dudak bakımımıza yardımcı olan dudak balmı, dudağımızın nem seviyesini dengede tutuyor. Sadece dudakta değil, saç bakımında ve tırnak bakımında da kullanılıyor. Gelin dudak balmının daha farklı hangi alanlarda kullanılması ile ilgili konumuza maddeler halinde bir göz atalım.

Kırık Saç Uçlarını Onarıyor

Mevsim değişikliklerinden, saç boyalarından ve farklı koşullardan dolayı saç kırıklarından hepimiz mustaribiz. Dudak balmı saç uçlarını onarmak içinde kullanıyor desek, sizin de hoşunuza gider mi? Yanlış duymadınız dudak balmını parmaklarınızın ucuna sürerek, saç uçlarına uygulayabilirsiniz. Böylece saç kırıklıkları kısa süre içinde onarılacak ve sağlıklı hale gelecek.

Kalıcı Göz Farı

Göz farı tozları gün içerisinde akıyor ve kalıcılığını kaybediyor. Göz farı içerisine veya göz farını uygulamadan önce göz kapağınıza uygulayacağınız dudak balmı sayesinde artık akmayacak.

Işıltılı Bir Cilde Sahip Olursunuz

Özellikle kuru cilde sahip olanlar için muhteşem bir fikir sunacağım. Elmacık kemiklerinize ve yüzünüze uygulayacağınız dudak balmı sayesinde daha parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız. Özellikle göz altına ve elmacık kemiklerini uygulayacağınız dudak balmı sayesinde elmacıklarını daha belirgin olacak.

Dolgun Dudaklara Sahip Olun

İnce dudak yapısını sahip olan bayanlar, ruj sürerken her daim sıkıntı çeker. Dudakların daha dolgun ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız rujunuzu sürmeden önce dudak balmı kullanın. Böylece hem daha kolay ruj sürecek hem de daha dolgun ve pürüzsüz bir dudağa sahip olacaksınız.

Kırılan Tırnakları Onarın

Tırnaklarınız belirli ilaçlardan ve koşullardan dolayı kuruyor, kırılıyor ise çare dudak balmı olacak. Bakımsız ve çabuk kırılan tırnak yapısı için krem şeklinde dudak balmını tırnaklarınıza sürün. Ovarak dudak balmını tırnak ve kenarlarına yedirin. Daha bakımlı ve sağlıklı bir tırnak yapısına sahip olacaksınız.