• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dudak Bakımı İçin Doğal Kürler

  • 1

Dudak bakımı hakkında her kadının büyük bir titizlikle yaklaştığını tahmin ediyor ve bu yazımızda değineceğimiz çözüm ve önerilerle yanında olmak istiyoruz. Doğal kürlerin hazırlanış ve uygulama sürelerinin basit olması da şüphesiz her kadının kullanımını da beraberinde getirecektir. Kürlere değinmeden önce dudak bakımı için önemli olabilecek unsurlara değinmemiz gerekiyor.

Dudak Bakımı Önerileri

  • Diş fırçalarının kalitesi ve hijyen olmasına özen gösterilmelidir. Yumuşak ve hassas diş fırçalarının dolgun bir görünüm kazandırmasına ek olarak ölü derileri temizlediği bilinmektedir.
  • Soğuk ve sıcak havalarda dudaklarınızı korumak adına güneş koruyucu kremleri deneyebilirsiniz.
  • Kalitesiz ve ucuz makyaj malzemelerinden kesinlikle kaçınmalı ve dudaklarınıza zarar verebileceğinin farkında olmalısınız. Dudak güzelliği için nemlendirici, parlatıcı ve ruj gibi malzemelerin kalitesi ve kullanımı son derece önemli olacaktır.
  • Dudaklarınızdaki kan dolaşımını arttırmak ve dolgunluk kazanmak istiyorsanız nane yağı kullanabilirsiniz. Birkaç damla nane yağını her gün dudaklarınıza sürebilir ve parıltılı bir görünüm kazanabilirsiniz.
  • Dudak çatlamalarının önüne geçmek için gün içerisinde en az 10 bardak su tüketmelisiniz.

Zeytinyağı Ve Toz Şeker Dudak Bakım Kürü

Özellikle dudaklarında çatlama sorunu yaşayan hanımlar için bu karışım son derece faydalı olacaktır. Haftada en az iki kez bu maskeyi uygulamalı ve pürüzsüz dudaklara kavuşmalısınız. 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı toz şekeri cam bir kasede karıştırmalı ve suyla ıslanmış dudağınıza sürmelisiniz. Yuvarlak ve opal hareketlerle masaj yaparak dudaklarınıza yedirmeli ve beş dakikalık bir bekleme sonrasında durulayabilirsiniz.

Tarçın Ve Bal Dudak Bakım Kürü

Dudak bakım kürü arasında sıklıkla tercih edilen bu yöntemle dudaklarınıza pürüzsüz ve dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz. Her gün uygulanmasına herhangi bir sakınca bulunmayan bu kürle oldukça memnun olacağınız bir süreç yaşayacaksınız. 1 çay kaşığı toz tarçını, 1 tatlı kaşığı süzme balla birlikte cam bir kasede karıştırmalı ve ıslanmış dudaklarınıza sürmelisiniz. Yuvarlak hareketler eşliğinde masaj yaparak yedirmenizle birlikte beş dakika kadar beklemeli ve ılık su ile durulamalısınız. Marketlerden ve aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz bu malzemelerle eşsiz bir dudak bakımına hazırlıklı olmalısınız.


ETİKETLER