• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğru Makyaj Uygulaması İle Gözlerinizi Ön Plana Çıkartın

  • 1

Gözlerinizi ön plana çıkartmak ve bakışlarınızı vurgulamak için göz makyajının doğru bir şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Göz makyajında gözleri ön plana çıkartmak için göz rengi ile uyumlu renk tonlamaları, doğru makyaj teknikleri ve kaşların vurgulanması oldukça önemlidir. Kaşlar yüz şeklini büyük oranda değiştirmektedir. Hacimli ve dolgun kaşlar her zaman daha dikkat çekici ve daha ön plandadır. Göz makyajında ise göz kalemi ve far uygulaması ön planda tutulmalıdır. Bunun sebebi ise göz kalemi ve far uygulaması hem gözün daha belirgin olmasını sağlar hem de göz makyajındaki en büyük detaylardır.

Makyaj Tonlamasında Renk Seçimi

Göz makyajı uygulamasında göz rengi makyajın ortaya çıkmasında büyük rol oynamaktadır. Karşıt renkler göz rengini ortaya çıkartma konusunda en etkili yöntemdir. Bunu da koyu renkli gözlere açık tonlamalar, açık renkli gözlere ise koyu tonlamalar uygulayarak sağlamanız mümkün. Bunun yanı sıra koyu renklerin cilt dokusunu vurguladığını unutmamakta da fayda var. Makyaj tonlaması kadar göz yapısı da gözleri ön plana çıkartma konusunda büyük rol oynamaktadır. Bu nedenden dolayı makyaj uygulamalarında göz tipine göre uygulama yapmak çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Göz Tipine Göre Makyaj Uygulaması

Küçük gözlerde ve iri gözlerde makyaj uygulamaları farklıdır. Doğru makyaj uygulaması ile gözlerini olduğundan daha büyük ya da olduğundan daha küçük göstermen mümkün. Eğer düşük bir göz tipin var ise makyaj uygulamasında fazla far kullanımından kaçınmanı öneririz. Çünkü fazla far kullanımı gözlerin ön plana çıkmasını engelleyecektir. Gözlerini ön plana çıkartmak için kirpiklerini ve kaşlarını canlandırman gerekir. Badem şeklinde göz yapısına sahip olanlar göz makyajında en şanslı kişiler arasında yer alıyor. Özellikle dumanlı göz makyajlarının çok yakıştığı badem gözler her türlü makyaj uygulaması ile ön plana çıkmaktadır. Her bayanın göz yapısı birbirinden farklı olduğu için göz yapısına uygun makyaj yapılması önemlidir. Başkasında beğendiğiniz bir makyaj uygulaması sizde güzel durmayabilir. Bu yüzden göz tipinizi bilmeniz doğru makyaj tekniği için gereklidir.