• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Bakım Maskeleri İle Cildinizi Besleyin

  • 1

Kuru bir cilt tipiniz var ise cildinizi besleyerek ve cildinizin ihtiyacı olan bakımı düzenli olarak uygulayarak cildinizi yenileyebilir, daha sağlıklı ve daha parlak bir cilt tipine sahip olabilirsiniz. Cilt bakımları evde uygulanan doğal bakım maskeleri ile oldukça kolaydır ve etkili sonuçları ile oldukça iddaalıdır. Doğal bakım maskeleri cildinizin temizlenmesine yardımcı olarak cildin nefes almasını sağlar ve cildi ölü deri hücrelerinden arındırarak cildin beslenmesine yardımcı olur. Siz de daha parlak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız doğal bakım maskelerinin uygulanışına bir göz atmanızda fayda var.

Doğal Bakım Maskeleri Nerelerde Kullanılır?

Hazır olarak satışa sunulmakta olan kişisel bakım ürünleri içerisinde barındırmakta olduğu kimyasallar ve birtakım maddeler ile bazen cilde zarar verebilmekte ve istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple en iyisi evde yapılan doğal bakım maskelerinin tercih edilmesidir. Doğal bakım maskenizi evde kendiniz yaparak hem bütçenize tasarruf sağlayabilir hem de cildinizin bakımını yaparken aynı zamanda cildinizin doğal ürünler ile beslenmesine de katkı sağlayabilirsiniz. Doğal bakım maskelerini vücudunuzun her bölgesine gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli detay bakım maskenizi hazırlarken kullanmakta olduğunuz malzemelere karşı alerjinizin olup olmadığıdır.

Doğal Yüz Maskesi

Vücudumuzda en çok bakıma ihtiyaç duyan bölgemiz şüphesiz ki yüzümüz. Doğal yüz maskeleri ile yüzünüzün yorgun görünümünü ortadan kaldırmaya ne dersiniz? Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz doğal yüz maskeleri ile kişisel bakımınızı kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Yoğurt, muz, bal ve daha pek çok malzemeden doğal bakım maskeleri yapabilir ve cildinizin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Yoğurt yüz bakımında en etkili ve en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Yoğurdu iyice karıştırdıktan sonra direk olarak yüzünüze uygulayarak 10 dakika gibi bir süre beklemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Düzenli uygulama sonucu yüzünüzün daha genç, daha parlak ve daha sağlıklı göründüğünü gözle görülür bir şekilde fark edecek ve bu inanılmaz etkiye siz de inanamayacaksınız.