• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Doğal Avokado Maskesi Tarifleri

avokado
  • 1

Avokado’dan yapılan yüz maskeleri cildinizin ihtiyacı olan nem, elastikiyet ve pürüzsüzlüğünü destekler. Meyvenin kendisi demir, potasyum, kalsiyum, sodyum ve magnezyum gibi mineraller içerirken, ayrıca A, E, B ve K vitaminleri de bünyesinde barındırır. Avokado maskesi tarifleri ise, cildin en derin katmanlarına bile ulaşır ve en kuru ciltte bile elastikliği sağlar. Tüm cilt tipleri için uygun olacak, en sevilen ve kullanıcı yorumlarına göre en etkili avokado maskesi tariflerini sizin için derledik!

Uyarı: Aşağıda tarifi verilen maske tarifleri içerisinde cildinize alerji yapacak herhangi bir besin varsa kullanmayınız. Test etmek için kullanmadan önce bileğinize biraz sürebilirsiniz.

Avokado, Yulaf ve Bal Maskesi

Bu maske cildinizi yatıştıracak, yumuşatacak ve nemlendirecektir. Avokado, E vitamini, yararlı yağlar ve antioksidanlarla doludur. Limon suyu ve elma sirkesi, cildinizi temizleyen sitrik asidi içerirler. Bal doğal antibakteriyel özelliğiyle cildinizi mikroplardan arındırır. Son olarak pişmemiş yulaf ise peeling etkisi gösterirken, cildinizi rahatlatır.

Malzemeler: Yarım olgun avokado, çeyrek bardak çiğ yulaf, bir çay kaşığı elma sirkesi, iki çay kaşığı bal, bir çay kaşığı limon suyu.

Yapılışı: Tüm malzemeleri basitçe karıştırın ve yulaf tanelerini diğer malzemelerle olabildiğince ezin. Yüzünüze sürün, ancak gözlerinizin çevresine gelmemesine dikkat edin. 10-15 dakika kadar bekletin. Ilık suyla durulayın.

Avokado ve Yumurta Maskesi

Yumurta beyazı, protein bakımından zengin olması açısından avokadonun yanında cildiniz için faydalı bir tercih olacaktır.

Malzemeler: Yarım olgun avokado, bir yumurtanın beyazı, bir yemek kaşığı limon suyu.

Yapılışı: Avokadoyu çatalla ezdikten sonra yumurta beyazını ve limon suyunu ekleyin. Gözlerinizin etrafına getirmemeye dikkat ederek yüzünüze sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın.

Alakalı: Cilt Bakım Maskeleri

Avokado ve Yoğurt Maskesi

Ekleyeceğiniz yoğurt ve bal, avokadonun nemlendirici etkisini arttıracaktır. Aynı zamanda balın sağladığı antibakteriyel etki cildinizin temizlenmesinde ve sivilceye karşı korunmasında da etkilidir.

Malzemeler: Yarım olgun avokado, bir çay kaşığı organik bal, bir çay kaşığı yoğurt. (kullandığınız yoğurt cilt tipinize göre yağlı veya yağsız olabilir, uygun olanı seçiniz.)

Yapılışı: Avokadoyu küçük bir kasede ezin. Yoğurt ve balı ekledikten sonra pürüzsüz olana kadar karıştırmaya devam edin, birkaç topak kalması sorun olmayacaktır. Cildinizi temizleyin ve kalın bir tabaka halinde sürün. 10-15 dakika bekleyin. Ilık ve ıslak bir havluyla silin ya da ılık suyla yıkayın.

Maskeler haftada 1 kez uygulanabilir. Dilerseniz nemlendiricinizi de beraberinde kullanabilirsiniz.

Kaynak:

Avokado Maskeleri


ETİKETLER