• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Diş Beyazlığında Doğal Yöntemler

  • 1

Diş temizliği ve diş beyazlığı günlük yaşamda büyük önem taşımaktadır. Hem görsel açıdan hem de diş sağlığı açısından diş temizliği ve diş bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Düzenli olarak yapılan diş bakımı sonucu beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz. Diş bakımı ve diş beyazlığı için diş doktoruna gitmenize gerek yok. Diş bakımında öncelikle her gün en az 3 kere dişler fırçalanmalı ve diş ipi ile temizlenmelidir. Bunun yanı sıra evde uygulayacağız doğal yöntemler ile de dişlerinizin beyaz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Temiz ve sağlıklı dişler için yemek sonrası mutlaka dişler fırçalanmalı ve diş ipi ile diş arasında kalan diğer birikintileri temizlenmelidir. Özellikle toplumsal ilişkilerde ve karşılıklı görüşmelerde dişler karşı tarafın ilgisini çekmekte ve görünümü ciddi derecede etkilemektedir. Siz de diş bakımınızı düzenli olarak uygulayarak beyaz gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Diş İpi Kullanımının Önemi

Diş temizliğinde diş ipi kullanmak diş arasında biriken kalıntıları temizlemek için oldukça faydalıdır. Diş ipinin her gün ve düzenli olarak kullanılması diş taşı oluşumunun da önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Dişlerinizi ne kadar düzenli fırçalarsanız fırçalayın mutlaka diş aralarında yemek vb. kalıntılar birikmektedir. Bunun sebebi ise diş fırçası dişin her noktasına erişim sağlayamaz. Bu kalıntılar hem diş taşı oluşumuna hem de zamanla ağız kokusuna yol açmaktadır. Ağız kokusunu engellemek ve daha temiz dişlere sahip olabilmek için diş ipi temizliğini denemenizde fayda var.

Diş Temizliğinde Karbonat Mucizesi

Beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız karbonatla diş beyazlatma yöntemini denemenizde mutlaka fayda var.

Evde uygulayabileceğiniz bu basit yöntem ile farkı anında hissedecek, dişlerinizdeki beyazlamayı hemen fark edeceksiniz. Karbonatla dişlerinizi beyazlatma için karbonat ve limon suyunu macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve diş fırçası yardımı ile bu karışımı dişlerinize sürerek 2 dakika kadar bir süre bekleyin. Sonrasında ise ağzınızı bol su ile çalkalayın ve normal diş macunu ile dişlerinizi fırçalayın. Karbonat ile diş beyazlatma yöntemi en etkili doğal yöntemler arasında yer almaktadır.