• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cilt Güzelliğini Artıran 5 Doğal Bakım İpucu

meyveler
  • 1

Doğal yollardan cilt ve yüz güzelliğini artırmak hemen herkesin sıklıkla tercih ettiği bir yöntem. Keşke tüm sorunları çözmek için sadece doğadan faydalanabilsek ve kimyasal hiç bir ürüne maruz kalmasak. Günlük cilt bakımınızda işinize çok yarayacak; kolay, etkili ve güvenilir doğal bakım ipuçlarıyla sizde güzelliğinizi artırıp korumayı kolaylaştırın.

Bu yazıda okuyacağınız 5 ipucu, kullanabileceğiniz doğal malzemeler ve besinlerle cildinize nasıl bir güzellik bakımı uygulayabileceğinizi anlatıyor. İçlerinden size uygun olanlarını seçin, ya da farkı görmek için hepsini düzenli aralıklarla deneyin.

Uyarı: Aşağıdaki ipuçlarında yer alan doğal malzemeler ve besinlere cildiniz alerjik olabilir! Alerji testi için bileğinize biraz sürüp deneyebilirsiniz. Beklenmedik bir etki görürseniz kullanmayınız.

hindistan cevizi

1. Kuru Ciltler için Hindistan Cevizi Yağı & Aloe Vera

Kuru ve çabuk kuruyan ciltler nemsizlikten ötürü çabuk çatlamaya maruz kalır ve kırışıklığa daha çok yatkındır. Bu nedenle güzelliğinizi etkileyebilecek bu kuruluk problemini basit doğal yağlarla giderebilirsiniz

Hemen birer tatlı kaşığı aloe vera ve hindistan cevizi yağını karıştırıp cildinize uygulayın ve 10 dakika sonra temizleyin. Cildiniz hızla nemlenip yumuşayacak.

Güzelleştiren Hindistan Cevizi Yağı Maskeleri tarifleri için Buraya Tıklayınız.

2. Yulaf Ezmesi ile Temizlik

Cildinizi yulaf ezmesi ile yıkamanın cildinizi arındırmaya yardımcı olacağını biliyor muydunuz? Sadece temizlik değill, yulaf cilde bir çok faydaya sahiptir. Bunlardan başlıcaları cildi yatıştırıp kızarıklıkları ve iritasyonları gidermesidir.

Bir yemek kaşığı yulaf ezmesini (sade olmalı) ılık bir suda ıslatıp, o suyla (yulaf ile birlikte) yüzünüzü temizleyiniz. 10 dakika sonra sade suyla durulayınız.

3. Toksinlerden Arın, Cildini Koru: Yeşil Çay + Limon

Toksinler cildinizi mahvedebilir. Vücudumuzda biriken toksinler hem sağlığmızı hem cilt güzelliğimizi tehdit ediyor. Metabolizmanızı hızlandırıp cildinizi canlandırmak, cildinizi toksinlerden arındırıp sağlıklı bir gençlik katmak isterseniz:

Her sabah kahvaltıdan yarım saat kadar önce 1 fincan yeşil çayın içerisine 1 limonun yarısını sıkarak için. Hem toksinlerden arının, hem de metabolizmanızı hızlandırıp gün içinde daha fazla yağ yakma imkanı yakalayın!

4. Koyu Dirsekler için Portakal

Alerjiniz olmadığından eminseniz, bir portakalı ortasından kesin ve o yarım parçayı dirseklerinizi ovmak için kullanın. Eğer dizlerinizde yeterince pürüzsüz değilse veya rengi koyu ise aynı şekilde dizlerinize de uygulayabilirsiniz.

Koyu ve daha kalın bir deriye sahip dirsek bölgesini pürüzsüzleştirmeye ve rengini açmaya yardımcı olacak doğal portakal ipucunu deneyin. Portakalın içindeki bileşenler aynı zamanda bu bölgelerdeki ölü hücrelerin temizlenmesine de yardımcı olacaktır.

5. Havuç ve Cilt Güzelliği

Her gün 1 tane havuç tüketmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum! Havuç içerisinde barındırdığı cilt için yüksek faydaya sahip bileşenler ve vitaminler ile cildinize güzellik bakımını en doğal yoldan yapacak.

Havuç yüksek miktarda A vitamini ve antioksidan içerir. A vitamini ciltteki sivilce problemlerini önlemeye, cildi kuruluktan kurtarmaya ve cilde doğal canlılığını kazandırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda havuç antioksidan içerir ki antioksidanlar cilt güzelliğinin koruyucularıdır.

Sağlık ve güzellikle dolu bir hafta geçirmeniz dileğiyle!