• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cildi Yenileyen Mucizevi Maske

  • 1

Cildi Yenileyen Mucizevi Maske CİLDİ YENİLEYEN MUCİZEVİ MASKE

Cildimiz konu olunca hepimiz çok hassas davranmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki cildimizde oluşan problemler bazen kalıcı olabiliyor. Bu tarz problemleri hiçbirimiz yaşamak istemeyiz. Bundan dolayı cilt bakımına çok para harcayan, güzellik merkezlerine gitmek için kıymetli zamanını harcayan birçok kadın vardır. Biz şimdi sizlere evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bir maske tarifi vereceğiz.

Malzemeler:

Olgun bir domatesin yarısı
Çeyrek salatalık

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Salatalığı yıkayıp kabuğunu soyun.
Domatesle birlikte blender içine atarak karıştırın.
Karışımı parmak uçlarınızla nazik bir biçimde yüzünüze yayın.
15 dakika bu şekilde kalmasına izin verin.
Soğuk su ile durulayın.

NOT:

Damlayıcı bir maske olduğu için uygulamadan önce eski bir tişört giyin.

Artan malzemeleri ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında 3 gün saklayabilirsiniz.

Salatalığı dolaptan çıkardıysanız maskede kullanmadan önce bir süre oda sıcaklığına gelmesini bekleyin.

Peki bu mucizevi maskeyi yaparken kullandığımız domates ve salatalığın vücudumuza ne gibi faydaları var biliyor muyuz. Birlikte bakalım.

Domatesin Faydaları

  • Domatesin cilde en önemli faydalarından bir tanesi, gün içerisinde tüketilen domates ile vücutta oluşan likopen cildin parlamasını ve aynı zamanda cilde antioksidan görevi görmesini sağlar.
  • Domates içerisindeki E ve C vitamini sayesinde cilt hücreleri yenilenir ve cilt yaşlanması o kadar gecikir.
  • Domates antioksidan görevi gördüğü için gün içerisinde kullanılan birçok makyaj malzemesi ciltteki dokuları kapatır ve cildin nefes almasını engeller. Bu nedenle domates bu kapanan dokuları açar ve cildin hava almasını daha da kolaylaştırır.
  • Domates ciltte oluşan akneleri kısa zamanda tedavi edici özelliğe sahiptir. Bunun nedeni domates içerisinde bulunan A,C ve K vitaminlerinin bulunmasıdır. Aynı zamanda bu vitaminler akne oluşumunun önüne geçer.

Salatalığın Faydaları

Salatalıkta bulunan su: Yüksek miktarda su içeren salatalık maske olarak kullanıldığında kuruluğu alır, kaşıntı, pullanma gibi cilt kuruluğuna bağlı olarak ortaya çıkan sorunlara iyi gelir.

Salatalıkta bulunan A vitamini: Yeni cilt hücrelerinin üretimi için gerekli olan A vitamini aynı zamanda güçlü bir antioksidandır ve cildi iltihaptan korur. Sivilcelerin daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.

Salatalıkta bol miktarda bulunan B1 Vitamini: Kan dolaşımını artıran B1 vitamini hücre yenilenmesini tetikler. Anti-aging etkisi yaratarak cildi yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı korur.

C Vitamini: Kolajen üretiminde kullanılan C vitamini cildi yıpratan serbest radikallere karşı koruma sağlar. C vitamini cildin erken yaşlanmasını önler.

Potasyum: Cildi derinlemesine nemlendirir ve nemin uzun süre korunmasını sağlar. Bu sayede kırışıklık oluşumunu geciktirir ve cildin yumuşatır.

 

 

 

 

 

 

 


ETİKETLER