• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Cildi Rahatlatan 5 Maske

  • 1

İnsan cildi çok hassastır ve bakıma ihtiyacı vardır. Günümüzde insanlar cilt bakımında çok sayıda maske kullanmaktadır. Fakat bu maskelerin kimyasal olması ve çoğunun etkisinin doğal ürünlerden daha az olması nedeniyle bu yazıyı okumanızı tavsiye etmekteyiz. Herkesin cilt sorunu bambaşka kiminin cildinin sıkılaşması sorun kiminin sivilcesi sorun bu makalede yüzünüze en doğal ve en faydalı en iyi 5 rahatlatıcı maskeden bahsedeceğiz.

Bal ve Cilt Bakımı

Bir maske yapmak istiyorsanız ve iki farklı malzemeyle yapmak istiyorsanız bunlar kesinlikle bal ve badem olması gerekiyor. Yapılması çok basit olan bal ve badem maskesi cildinizi yenilemede ve rahatlatmada inanılmaz bir etkiye sahiptir. Yapılışı şu şekildedir:

İlk önce bademleri toz haline getirin ve bal ile birlikte karıştırın eğer evinizde limon suyu varsa bir iki damla da ekleme yapabilirsiniz. Bitirdikten sonra yüzünüze düz bir şekilde uygulamaktansa dairesel hareketlerle uygulayın.

Muz ve Cilt Bakımı

Cilde en iyi gelecek maskelere doğa aracılığıyla ulaşmak gerekiyor meyvelerle veya sebzelerle cilt için harika maskeler yapılabilir bunlardan birisi de muzdur. Uygulanışı şu şekildedir muzu ilk önce ezin ve yüzünüze masaj yapar gibi uygulayın 15 ile 20 dakika arasında maskeyi soğuk suyla yıkayın cildinizin nasıl rahatladığını ve değişimini izleyin.

Salatalık ve Cilt Bakımı

Bir doğa harikası olan salatalık aynı zamanda cilt içinde mükemmel bir ilaçtır. Cildi tazelemekte ve yenilemekte neredeyse rakipsiz olan salatalık maskesi birden fazla yerde karşınıza çıkmış olabilir. Eğer güneşten yandıysanız tedavisinde kesinlikle salatalığı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yoğurt ve Cilt Bakımı

Yoğurt cilt için kullanılan en fazla fonksiyonlu maskedir. Cildinizin çokça probleminde yoğurt maskesi kullanabilirsiniz. Yoğurdu cildinizin nem dengesini kurmakta, sivilce sorunlarını sonlandırmakta, siyah noktalarda ve daha onlarca problemde kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece cildinize yoğurdu uygulamak ve 20 dakika sonra bu uygulamayı bitirmek. Günlük olarak kullanabilirsiniz ve etkilerini zamanla görebilirsiniz

Domates ve Cilt Bakımı

Domates de tıpkı diğer bazı sebzeler gibi cilt için önemlidir. Ayrıca domates maskesi nemlendirme sıkılaştırma ve soyma gibi ciltte birçok etkiye sahiptir.