• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Büyüleyici Bakışların Sırrı

  • 1

Gözler genel olarak kalbin aynası olarak bilinir ve pek çok kişi kendini bakışları ile ifade eder. Çarpıcı ve büyüleyici bakışların yansıtılmasında göz makyajı da büyük önem taşır. Doğru ve düzgün tonlamalar ile yapılan göz makyajı gözlerin daha çok ön plana çıkmasını sağlarken aynı zamanda gözlerin daha iri ve daha keskin görünmesine de katkı sağlayabilmektedir. Büyüleyici bakışların sırrı aslında doğru yapılan göz makyajıdır.

Göz Makyajında Püf Noktalar

Göz makyajı genel olarak makyajın en zor kısmıdır. Bunun sebebi ise doğru ve güzel göz makyajı ile büyüleyici bakışlara sahip olabileceğiniz gibi yanlış renk tonlamaları ve uygulamada yapılan hatalar sonucu da gözlerinizin ön plana çıkmasını engellemenin yanı sıra tüm makyaj uygulamasını da mahvedebilirsiniz.

Göz makyajında eyeliner ve far seçimini yaparken göz rengi ön planda tutularak hareket edilmelidir. Far seçimi ve eyeliner gözleri ön plana çıkartmakta büyük rol oynar. Göz makyajı uygulaması zor olduğundan dolayı dayanıklı makyaj malzemeleri kullanılması daha uygundur. Dayanıklı ve kaliteli makyaj malzemeleri hem göz sağlığınıza hiçbir şekilde zarar vermez hem de dayanıklılık özelliği ile daha uzun süre bozulmadan büyüleyici bakışlara sahip olmanıza yardımcı olur.

Makyaj Malzemelerine Dikkat

Bayanlarda makyaja karşı olan ilginin artması ile birlikte piyasada pek çok marka adı altında makyaj malzemeleri satışa sunulmaya başladı. Cilt ile birebir temas eden makyaj malzemelerinin cilt ile uyumlu olması ve içeriğinde zararlı kimyasallara yer vermemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca kaliteli makyaj malzemeleri her zaman makyajın daha pürüzsüz ve daha hoş bir görünüm bırakmasına yardımcı olmaktadır. Kaliteli malzemeler ile yapılan makyaj daha kalıcı ve daha pürüzsüz bir görünüm sergilerken sıradan makyaj malzemelerinde hızlı dağılma ve akma gibi sorunlar ile çok sık olarak karşılaşılmaktadır.

Makyaj malzemesi seçimi kadar makyaj uygulamasında doğru uygulama tekniklerinin kullanılması da görsellik açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü gün içerisinde özellikle toplumda ve iş ortamında bozulan makyajlar bayanlara zor anlar yaşatmaktadır ve hiçbir bayan bu durumla karşı karşıya kalmayı istemez.