• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Burun Ameliyatı İçin Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • 1

Günümüz estetik cerrahi ameliyatlarının belki de en yaygın olanı kuşkusuz burun ameliyatları. Yüzün tam ortasında bulunan hayati işleve sahip bu organımız aynı zamanda estetik olarakta güzel bir görünüme kavuşmasını istiyoruz. Son yılların en çok tercih edilen estetik operasyonu için dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir onları inceleyelim. Burun estetiği her ne kadar yaygın bir işlem olsa da ciddi bir operasyondur. Bu yüzden yaptırmadan önce detaylı bir araştırma yapmalı ve sonuçlarını iyi analiz ettikten sonra kararımızı vermeliyiz.

Burun Estetiği İçin Hangi Hekimi Seçmeliyim?

Burun ameliyatı yaptıracağınız hekimi çok iyi seçmeniz gerekiyor. Aklınızdakiler burun biçimini, şu anki burnunuzun memnun olduğunuz ve olmadığınız yönlerini hekiminize anlatarak ondan aldığınız cevaba göre işleme devam etmelisiniz. Unutmayın ki her hekimin duruma yaklaşımları farklı olabilir. Bu yüzden kesin kararı vermeden önce farklı uzman görüşleri almanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Öncelikle nefes alma problemi yaşıyor iseniz Kulak Burun Boğaz uzmanına gidip bu konuda fikir alabilirsiniz. Bu uzman gerek gördüğü takdirde sizi estetik cerrahına yönlendirebilir. Eğer tamamen estetik amaçlı olarak burun ameliyatı olmayı düşünüyorsanız gitmeniz gereken yer kesinlikle bir estetik cerrahı olmalıdır. Bunun için de çevrenizde daha önce estetik burun ameliyatı olmuş kişiler var ise onlardan tavsiye alabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medyadan da değişik cerrahların daha önceki operasyonlarını ve uzmanlık alanlarını inceleyerek kendinize en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Burun Ameliyatı Sonrası Neler Yaşanır?

Burun ameliyatı olmayı düşünen hastaların en dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi burun ameliyatı sonrası yaşanan şeylerdir. Bilmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi ameliyat sonrası yüzde oluşan morluk ve şişliklerdir. Bu da demek oluyor ki ameliyat olduktan sonra iyileşme süreci boyunca sosyal olarak eskisi kadar aktif olamayacaksınız. Ayrıca operasyondan sonraki bir kaç gün boyunca burnundaki tamponlar sebebiyle ağzınızdan nefes almak zorunda kalabilirsiniz. Bütün bunların yanında günümüz gelişen tıp teknolojileri sayesinde burun ameliyatı olan insanlar ortalama olarak 1 hafta sonra günlük yaşamlarına dönebilmektedirler.