• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bereyle Mükemmel Duran 5 Saç Modeli

Düz Kısa Saç Modeli
  • 1

Bereyle Mükemmel Duran 5 Saç Modeli

Kışın gelmesiyle bereler şapkalar saklandıkları yerlerden çıktı. Ya da gidip en beğendiğiniz modellerden bereler aldınız. Şimdi iş bereyle birlikte çok güzel giden saç modellerini keşfetmekte. Çoğu insanın kötü durduğu ve tarzını bozduğunu düşündüğü nedeniyle bere takmadığını biliyorsunuz. Ancak sağlığımızın her şeyden önce geldiğini unutmamakta fayda var. Aslına bakarsanız, bereyle birlikte o kadar güzel kombin ve saç stilleri oluşturabilirsiniz ki, hiç çıkarmak istemeyeceksiniz.

Bin bir farklı stilde bere bulup, saçınıza ve genel olarak stilinize en uygun olanı seçmelisiniz. Umarız aralarından bir tanesi kalbinizi çalmayı başarır.

 

1. Çift Kılçık Örgü

Çift Kılıç Örgü Modeli

Kılçık (mısır örgü) ile bere güzel gitmiyor diyorsanız sadece ortadan yapılan kılçık örgü yerine saçlarınızı ikiye bölerek her parçadan bir kılçık örgü örün. Böylece iki yanınızdan sarkan kılçık örgü bereyle birlikte çok hoş bir stil oluşturabilir. Bu stili kullanırken, saçlarınızın ön kısımlarını berenin altından çıkararak örgülerinize süslü bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

2. Dalgalı Saç Modeli

Dalgalı Saç Modeli

Sadeliği seviyorsanız, saç renginize uygun bir bere ve hafif dalgalı saçlar ile çok güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kullandığınız berenin çok sıkı olmaması. Dalgalı saçlar konseptine uygun bir şekilde biraz daha serbest bir bere tercih etmelisiniz. Tercihiniz olan berenin benzer şekilde çok parlak ve aşırı canlı renklerde olmaması da sadelik arayışınızda size yardımcı olabilecek bir ipucu. Zaten mevsim itibariyle de fazla canlı renkler yerine biraz daha tok renkler tercih edilmesi gerektiği taraftarıyım.

 

3. At Kuyruğu

At Kuyruğu Saç Modeli

At kuyruğu saç modeli de bereyle güzel gidebilir. At kuyruğunu yaptıktan sonra biraz daha karışık bir model denemek isterseniz saçınızdan bazı tutamları tel toka yardımı ile geriden tutturabilirsiniz. Denemeye açık ve özgür bir model. Karışık model, günlük tarzı bir saç model iken daha şık görünmek istediğiniz yerde karışık görünümden çok bu model için sadeliği tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

4. Düz ve Uzun Saç

Düz Uzun Saç Modeli

Düz saç ile en çok yakışan bere şekli salık ve torba şeklindeki bereler. Düz saçın doğasında olan o zarifliği etkilemeden, etkiyi saçtan alıp bereye vermeden, doğal ve göze batmayan bir bere seçimi tercihiniz olmalı. Berenin torbalanmış kısmını sağa veya sola yatırarak daha farklı bir stil elde edebilirsiniz.

 

5. Düz ve Kısa Saç

Düz Kısa Saç Modeli

Yukarıdaki düz uzun saç ile kullanılan salık ve torba berelerin aksine kısa saçta tercihiniz ya daha sıkı berelerden yana olmalı, ya da biraz daha şapkaya kaçan bereleri tercih etmelisiniz. Torbalı bereler kısa düz saçlar için biraz daha ikinci planda kalıyor. ABD’li sinema ve dizi oyuncusu Jaime Pressly (fotoğraftaki) kısa saçla birlikte şapka ve bereyi sık ve şık kullanan ünlülerden bir tanesi.