• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Balın Cildimize Faydası

Balın Cildimize Faydası
  • 1

Balın Cildimize FaydasıBALIN CİLDİMİZE FAYDASI 

Bal tüketmek, vücut sağlığı ve cilt sağlığı açısından son derece önemli ve faydalıdır. Balın sağlık açısından faydaları artık pek çok insanın malumu. Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi balı, hasta olduğumuzda içeceklerimize karıştırıyoruz, tatlılarımız da şeker yerine kullanıyoruz veya baldan çeşitli macunlar yaparak tüketiyoruz.

Şimdi size balın cildimize faydalarından bahsedeceğiz.

İyileştirici Özelliğini Biliyor muydunuz?

Bal sadece boğazınızdaki enfeksiyonu iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda cildiniz için de iyileştirici özelliğe sahiptir ve ciltteki tahrişleri de giderir. Muhteşem bir antiseptik olan bal, yanıkları ve küçük kesikleri dezenfekte etmek için kullanılabilir. Ayrıca çatlak dudakları tedavi etmek söz konusu olduğunda en az dudak nemlendiricisi kadar etkilidir. Sivilceler ve sivilce izlerinin tedavisinde de kullanılabilir.

Bal Sivilce ve  Akneleri Giderir

Balın antibakteriyel özelliğini artık hepimiz biliyoruz. Araştırmalar balın MRSA gibi korkunç cilt enfeksiyonlarının büyümesini yavaşlattığını gösteriyor. Bu kadar ciddi bir enfeksiyonda bile etkiliyse sivilce gibi basit problemlerde nasıl etkili olacağını tahmin edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken balı bütün yüzünüze maske olarak veya sadece sivilcelere uygulamak.

Peeling Özelliğiyle Muhteşem Bir Cilt

Balda bulunan glukonik asit, ölü deri hücrelerinden kısa sürede kurtulmaya yardımcı olur. Böylece cildiniz daha iyi, pürüzsüz ve sağlıklı gözükür. Ayrıca son derece doğal ve yumuşak olduğu için sonrasında herhangi bir tahriş meydana gelmez. Böylece cilde esneklik ve canlılık kazandırır.

Yumuşatıcı Özelliği

Yumuşacık bir cildi sahip olmak istiyorsanız bal maskesi harikalar yaratabilir. Bal, sadece anlık değil kalıcı nemlendirme etkisine sahiptir. Kendinizi sadece bal maskesiyle sınırlandırmayın; balı bütün vücutta kullanabilirsiniz. Ellerinizde veya dirseklerinizde kuruluk varsa, cildinizin başka bölgelerinde kuruluklar varsa bal tedavisini deneyin.

Bal maskesi için malzemeler:

* 1 tatlı kaşığı süzme bal,
* 1/2 limon suyu,
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı,
Bal Maskesi Yapılışı ;
Tüm malzemeleri cam bir kabın içerisinde karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi, yüzünüze ve boynunuza sürün. Yalnız göz çevresine sürmekten kaçının. Maskeyi 15 dk cildinizde beklettikten sonra bol ılık su ile yıkayın. Önermiş olduğumuz maskeyi, dilediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz…

Güzelleştirici özelliği

Günümüzde çoğu kadın normal bir görünümden ziyade ışıltılı bir görünüm elde etmek istiyor. Bu ışıltı için pahalı aydınlatıcılara falan ihtiyacınız yok. Bal, kan dolaşımını arttırır ve cildinizin parlamasını sağlar. Dudak çatlaklarına ve yaralarına karşı çok etkilidir. Soluk cilt görüntüsünü yok eder.

 

 

 

 


ETİKETLER