• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bal-Muz-Zencefil Maskesi

  • 1

Tüm yıl boyunca mevcut olan sarı, uzun, uzun meyve, aslında B12 ve B12 vitaminlerini sağladığı için cilt için süper bir besindir, kırışıklıklara, ince çizgilere ve sarkık cilde karşı mükemmel bir savunma sistemi oluşturur. Muz güzelliği arttırmak ve cildi beslemek için kullanılabilir. Herhangi bir cilt tipiyle kolayca karışır; Hassas ciltler bile bu meyve ile herhangi bir problemle karşılaşmaz. Muz, pürüzlü ve yaşlanan cildi iyileştiren antioksidanlar ve fitokimyasallar açısından zengindir. Bu muz yüz maskesi faydaları, şu ana kadar olgunlaşmamış muzları atmadan önce iki kez düşünmenizi sağlayacaktır. Mükemmel bir parlaklık ve istenilen cilde ulaşmak için uygulanabilecek çeşitli muz yüz maskeleri var. Ayrıca başınızı döndürecek parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız, aşağıda açıklanan etkili maskeyi mutlaka denemelisiniz.

Basit Bir Muz Maskesi Harikalar Yaratabilir

Muz, E vitamini, B1, B2, C ve karoten gibi çeşitli besin ve vitaminleri içeren bir santraldir. Bu yüz maskesi sadece bir muzu püre haline getirmenizi ve doğrudan cilde uygulamanızı gerektirir. 15 dakika dinlendirin ve soğuk su ile durulayın. Maskeyi yıkadıktan sonra yüzünüzü buz küpleri ile ovun. Bu kaba deriyi atacak ve parlak bir etki sağlayacaktır.

Cilt Aydınlatıcı Muz Yüz Maskesi

Bu yüz maskesi, ciltte lekeleri azaltmak içindir. Maske içinde bal bulunması ciltte ışıklanma özellikleri kazandırır ve sivilce veya akneye neden olabilecek bakterileri uzaklaştırır. Buna ek olarak, cildi nemlendirmekten ziyade cildi nemlendirir. Zencefil cilt tonunu değiştirir ve bakterileri öldürür.

Gerekli Malzemeler

Bal – 1 çay kaşığı

Zencefil-  1 çay kaşığı

Muz – 1

Yumuşayana kadar bir kaşıkla bir kâsede olgun bir muzu püre haline getirin. Bal ve zencefili ilave edin. Maskeyi yüzüne uygulamadan önce yüzünüzü sabunla yıkayın ve kurulayın. Maskeyi yüzünüze hafifçe sürtün. Derin nüfuz için başka bir macun katmanı bile uygulayabilirsiniz. Karışımı yüzünüzde 15 dakika bekletin, yüzünü ılık suyla yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Bu doğal yüz maskesi dermatologlar tarafından doğal bir nemlendirici ve temizleyici olarak tavsiye ettiği için cildi temizlemek ve beslemek içindir.