• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Baharı Zinde Karşılamanın Yolları

  • 1

Yavaş yavaş kış aylarını geride bırakıyoruz. Kış ayının yorgunluk ve stresinden uzaklaşarak baharın güzellikleri ile yaza hazırlanmaya ve güzelliklerin tadını çıkartmaya ne dersiniz? Şöyle bir düşününce cıvıl cıvıl renkler, kuş sesleri ve doğanın güzelliği baharın en güzel müjdeleri. Açan çiçeklerin güzelliğini düşünerek hayaller kurmak bile bazen insana enerji veriyor. Baharı zinde ve stresten uzak bir şekilde karşılamak için her şeyden önce he ruhsal hem de bedensel olarak pozitif olmalı ve sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkartmayı denemeliyiz. Sağlıklı bir yaşam zinde kalmak için en önemli unsurdur. Bahar aylarında havalar güzelleştiğinden yürüyüşler yaparak hem zinde kalır hem de yavaş yavaş kendimizi ve formumuzu yaza hazırlayabiliriz. Doğada yapılan yürüyüşler insana enerji vermekte ve mis gibi bahar havasının tadını çıkartarak içinize çekmek için kaçınılmaz bir fırsat olarak değerlendirilebilmektedir.

Hava Değişimine Dikkat

Kış aylarında soğuk ve hastalıkların bol olduğu bir dönemi yavaş yavaş geride bırakıyoruz ancak bu sefer de hava değişiminden kaynaklı olarak ortaya çıkan halsizlik ve yorgunluk gibi durumlar söz konusu. Baharda kış yorgunluğunu geride bırakmak ve bahara zinde girmek için uyku, beslenme ve vücut sağılığı oldukça önemlidir.

Hava değişiminden kaynaklı ortaya çıkmakta olan halsizlik ve vücut direncinde düşme gibi problemler ile karşı karşıya kalmamak için sağlıklı ve dengeli beslenerek bol vitaminli ürünler tüketmeye özen göstermek gerekir. Yeşil yapraklı sebzeler bu aşamada en büyük yardımcınız.

Su Tüketimi Ve Besleyici Besinlerin Önemi

Su tüketimi insan yaşamında büyük bir önem taşımaktadır. Havaların ısınması ile birlikte su tüketimini de arttırmak gerekir. Su tüketimini arttırarak ve suyunuza bir parça limon ilave ederek vücuttaki ödemleri atabilir ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için günde en az 2.5 litre su tüketilmesi önerilmektedir. Ayrıca besleyici ve enerji arttırıcı besinler de zinde bir yaşam için önemlidir. Kuruyemişler genel olarak yüksek vitamin ve enerji deposu olduklarından dolayı ara öğünlerde tüketimi faydalı olacaktır ve vücuda enerji verecektir.