• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bahar Ayında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

  • 1

Bahar ayında cildimize özel bir bakım yapma zamanı geldi. Vücudumuzu yenilemek için bahar ayı tam zamanı diyebiliriz. Uzmanlar tarafından da sık sık vurgulanan bahar aylarında cilt bakımının önemli bir yere sahip olmasıdır. Bahar aylarının da yaklaşması üzerine bu konu hakkında geniş çaplı bir araştırma yaptık. Sizlere bahar ayında cilt bakımı nasıl yapılır konusu hakkında bilgi vermek istedik. İşte bahar ayında yapılması gereken cilt bakımı;

İlkbahar kapımıza dayandı. Mevsim değişikliğinden dolayı cildimizde bazı farklılıklar yaşayabiliriz. Kuruma, yağlanma sivilcelenme ve daha birçok farklı değişiklik. Bahar aylarında mevsimin değişmesi cilde fazla reaksiyon yaratır. Çünkü kış aylarında ayaza ve soğuklardan dolayı cilt kurumaya başlar. Cildi tekrar canlandırmak içinse iyi bir bakıma ihtiyacımız vardır.

Bahar Ayında Kullandığınız Malzemeleri Değiştirin

Bahar ayına uygun bir cilt bakımı yapmak istiyorsanız, ilk önce kullandığınız nemlendirici ve kremleri değiştirmeniz gerekir. Kış aylarında faktörleri fazla kremler kullanırken, bahara geçiş yapmakla birlikte biraz daha hafif kremler seçmemiz gerekir. Çünkü kışın kullandığımız kremler daha yağlı ve soğuğa uygun kremlerdir.

Aynı zamanda bahar ayına uygun yiyecekler tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Peeling Yapmaya Devam Edin

Cildimizde ki ölü derilerden kurtulmak için peeling cildimize bakım yapmaktadır. Kışın ciltte daha fazla ölü deri bulunur ve daha sık peeling yapma gereksinimi duyarız. Yazın ise cilt nemlenmeye başlar. Belki peeling yapma gereksinimi duymayabilirsiniz. Fakat bahar ayında da peeling yapmaya devam edin. Cildinizi her daim ölü derilerden kurtarmak sivilce ve akne sorununu ortadan kaldıracaktır.

Fakat cildinizde akne ve sivilce varsa buna uygun başka bakım kremleri kullanabilirsiniz.

Bol Sıvı Tüketin

Kışın su tüketimi yapmak için fazla susamıyor, hatta terlemediğimiz için su kaybı yaşamıyoruz. Fakat bahar ayı yazın habercisidir. Bu nedenle havalar ısınmaya başlayacak ve su gereksinimi artacaktır. Kış ayında tükettiğimiz suyun biraz daha fazlasını tüketmeliyiz.

Bol sıvı tüketmek cildimizin parlak ve nemli olmasına yardımcı olacaktır. Nemli bir cilt ise her zaman daha genç gösterir, yaşlanmayı geciktirir.