• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ayrılık Acısını Nasıl Geçiririm?

  • 1

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan ayrılık acısı yüzünden depresyonlar kaçınılmaz hale geliyor. Bu duyguların en büyük sebeplerinden olan çabuk bağlanma da daha büyük bir sorun. İnsanlar yapı itibarı ile sevmek ve sevilmek isteyen varlıklardır. Bu yüzden aşkı yaşamayan bir insan bulmak çok zor. Aşkı yaşamak için duyguların karşılıklı olmasına da gerek yoktur. Hangimizin platonik aşkları yüzünden hayatı kararmadı. İki insan birbiri sevip sevgili olduğunda artık bir duygu yoğunluğu oluşmuş demektir anılar yavaş yavaş birikmektedir. Bu anıların birikmesi sevdiğiniz insana daha fazla bağlanmanıza neden oluyor. Hal böyle olunca ayrıldığınızda göz yaşlarınızı silmeniz için bol bol peçeteye ve sağlam dostlara da ihtiyaç duymaktasınız. Yazımızda sizlere ayrılık acısından kurtulmanız için bazı ipuçları vereceğiz.

Sürekli Kötü Anlarınızı Düşünün

İnsan yapı itibarı ile sürekli unutan bir varlıktır. Bu yüzden zaman bütün acıların ilacıdır. Beyniniz kötü anılarınızı zaman geçtikçe daha az hatırlayacak ve bu durumda da daha az acı çekeceksiniz. Ama eğer unutmak istediğiniz birisi varsa ve acıdan bir an önce arınmak istiyorsanız yapacağınız şey çok basit. Geçmişteki kötü anılarınıza yoğunlaşın ve böyle olması gerektiğine kendinizi inandırın. Unutmayın size bu acıyı yaşatan her kimse sizin kadar kıymetli değil. Hayatta birçok acının olabileceğini düşünün ve aşk acısı bunların yanında çok da bir acı sayılmaz.

Hatayı Kendinizde Aramayın

Acının dozunu artıracak en önemli unsurlardan bir diğeri de hatayı kendinizde aramanızdır. Hatalı olduğunuzu düşündüğünüzde onu unutmak ve acılardan arınmak hiç de kolay olmayacaktır. Hayatın karşınıza çıkarabileceği fırsatları düşünün. Eğer sizde ayrılık acısı çekiyorsanız ve durumunuzun iyi olmadığını düşünüyorsanız tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneriyoruz. Çünkü eğer bu durumu kendinize bir saplantı yaparsanız ömrünüzün geri kalan kısmında bu acıyı yaşamanız kaçınılmaz bir son olacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda takılmayı en çok sevdiğiniz arkadaşınızla yapmayı en çok sevdiğiniz etkinliği yapmalısınız. En azından belirli bir süreliğine eğlenmeye ve hiçbir derdi düşünmemeye odaklanmalısınız aşk acısı nasıl atlatılır diye arama yapmak yerine eğlenmenin yollarını arayın.