• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ayak Bakımı

  • 1

Ayaklar vücudun tüm ağırlığını taşıyan en önemli bölgedir. Bu sebeple ayaklar vücudun en çok yorulan ve en çok bakım isteyen yeridir. Evde uygulayacağınız doğal ayak bakım uygulamaları ile ayaklarınızın gün boyu taşıdığı yorgunluğu alarak ayaklarınızı rahatlatabilirsiniz. Ayak bakımının düzenli olarak uygulanması ölü derilerin atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda ayak topuğundaki sertleşme gibi problemleri de ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra düzenli yapılan ayak bakımı ile ayakta oluşan koku problemleri de ortadan kalkmaktadır. Ağrıları ortadan kaldırmak ve yumuşacık ayaklara sahip olmak için oldukça etkili ve uygulaması oldukça kolay olan doğal ayak bakım uygulamalarına göz atmaya ne dersiniz?

Ayak Banyosu İle Ağrılara Son

Günlük olarak uygulayacağınız ayak banyosu ile ağrıları geride bırakmaya hazır olun. Ayak bileklerinize kadar ılık su ile dolu olan bir leğenin içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı, deniz tuzu ve limon suyu ilave ederek karışım hazırlayın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz suyun içerisinde ayaklarınızı 10 dakika kadar bir süre bekletin ve bir lif yardımı ile ayaklarınızı ovarak ölü derilerden arınmasını sağlayın. Bu uygulama ayaklarınızı ölü derilerden kurtararak ayaklarınızın hava almasına yardımcı olmakta ve temizliğin yanı sıra ağrıların da giderilmesine katkı sağlamaktadır. Zeytinyağı mucizesi günümüzde hemen hemen her alanda karşımıza çıkmaktadır. Ayak bakımında da suya katılan zeytinyağı ayakların daha yumuşak olmasına ve ölü derilerden daha kolay kurtulmasına yardımcı olmaktadır.

Çilek İle Ayak Bakımı

Evet yanlış duymadınız. Çilek ayak bakımında sıklıkla kullanılan ayakların dilenmesini sağlayan, ayak kokusunu gidermeye yardımcı olan ve yorgunluğunu alan en etkili yöntemler arasında yer almakta. Yaklaşık olarak 10 adet çileği, zeytinyağı ve deniz tuzunu karıştırın ve elde etmiş olduğunuz bu karışımı ayaklarınıza sürerek bekleyin. Uygulamayı yaparken ayaklarınıza masaj yapmayı da unutmayın. Yaptığınız masaj ile ayaklarınızın yorgunluğunu alacağınız gibi daha dinç olduğunuzu da hissedeceksiniz. Sonrasında ise ayaklarınızı ılık su ile yıkayarak kurulayın. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak yaparsanız ayak kokusu ve ayak ağrıları gibi problemlerin ortadan kalktığını göreceksiniz.