• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Aşıkken Yapılan Hatalar

  • 1

Her insanın hayatındaki en yoğun ve heyecanlı dönemlerinden biri olan aşk süreci, ilişkinin getirdiği pozitif duygu ve hislerin yanı sıra büyük problemlere de sahne olmaktadır. Öncelikle, bu yazımızda aşıkken yapılan hatalar nelerdir? Ve ne yapılmalıdır? Sorularına değinecek ve sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Sevgilinizle birlikte, uzun soluklu bir ilişki hayali kurabilir ve heyecanınız dolayısıyla hiç olmayacak hayallere dalabilirsiniz. Ancak, aşık olmanın getireceği hatalardan uzak durmanızla hayatınız belirli oranda sağlıklı bir ivme kazanacaktır. Bu sebeple, dikkatli ve titiz bir sürecin sizleri beklediğine emin olabilir ve tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz.

Hobilerinizden Vazgeçmemelisiniz

Sevdiğiniz insanın beğeni ve hobileri ne kadar önemli olursa olsun, kendi hobilerinizi bir başkası için feda etmekten kaçınmalısınız. Aşıkken yapılan yanlışlar sıralamasında başı çeken bu durumunun, sevgilinizin değer verdiği ve hoşlandığı şeylere katılmakla sorun oluşturmayacağını ancak kendi zevkleriniz ve beğenilerinizin bir anda silinmesi durumunda da hata yaptığınızın bilincinde olmalısınız. Ortak hobiler geliştirebilir, hem eğlenceli, hem de uzun soluklu bir ilişkinin temellerini atabilirsiniz.

Fedakârlık Dengesi

İlişkilerde sıklıkla rastlanılan durumlardan birisi de, fedakârlık konusu olmaktadır. Kendinizden ödün vermenizin sevgi ile ölçüldüğünde ki önemi oldukça büyüktür. Ancak, her fedakârlığın da dengeli bir süreci kapsaması gerekecektir. Âşık olmak konusunda kendinizden ne kadar eminseniz, davranış ve tutumlarınızda da aynı oranda bir bilinç seviyesi geliştirmelisiniz. Kişiliğinize zarar verebilecek noktadaki her fedakârlığın hem ruhsal, hem de bedensel sorunları beraberinde getirmesi kaçınılmaz olacaktır. Kendinizi unutmamalı ve sevdiğiniz insanla kuracağınız dengeli bir ilişkide karşılıklı saygıyı aksatmamalısınız.

Sosyal Hayatınız

Aşkın büyüsüne kapılmanın pozitif noktaları bulunsa da, olumsuz birçok soruna yol açtığı bilinmektedir. Bunlar arasında gösterebileceğimiz en mühim konulardan birisi de; arkadaşlarınızla görüşmeyi kesmek ve sevdiğiniz insan için sosyal hayatınızı değiştirmektir diyebiliriz. Arkadaşlıkların, belirli oranda emek ve sevgi içermesi sebebiyle, âşıkken yapılan kıskançlıklar konusunda eşinizin tutum ve davranışlarında farklılıklar ortaya çıkabilir. Hiçbir şekilde telaşa kapılmamalı ve anlayışlı bir şekilde olaya hakim olmalısınız. Hem eşiniz, hem çevre ve arkadaşlarınızla kuracağınız ortak bir yaşam alanı sayesinde,  dengeli ve mutlu bir geleceğin kahramanı olabilirsiniz.