• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ağrıların Geçmesine Yardımcı Olan Doğal Yöntem

  • 1

Tıp ilaçları yerine doğal yollar arayışı içinde misiniz? Ağrılarınıza doğal şifa arıyorsanız doğru yerdesiniz. İlaç kullanmak bazen bir yeri tedavi ederken bir yerin bozulmasına neden olabiliyor. Özellikle ilaç alerjisi olanlar veya kullanamayanlar için doğal tedavi yöntemleri daha etkili seçeneklerdir. İlaç kullanımı böbreklere zarar vererek farklı hastalıklar ortaya çıkarabiliyor. Ufak ağrılar için ilaç içmeyi sevmiyorsanız yazımızda doğal tedavi yöntemlerini bulacaksınız. Bu sayede ağrılarınızdan doğal yollarla kullanmanız mümkün olur.

Vücut farklı nedenlerle, vücudun herhangi bir yerinde ağrıların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Bu ağrılar ufak ve doğal yollar ile tedavi edilebiliyorsa, neden ilaç kullanmayı tercih edelim ki. İlaç kullanımı böbreklerin zarar görmesine neden olurken farklı hastalıkların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle sizlere bugün doğal yollarla tedavi nasıl olunur diye bir konu sunmak istedik. Gelin birlikte bunları inceleyelim.

Badem

Bildiğimiz kuruyemiş badem sizin tedavi yöntemleriniz arasında yer alabilir. Badem, böbrek, mesane ve idrar yollarında oluşan iltihaplanmaların giderilmesine yardımcı olur. Özellikle idrar yolu enfeksiyonlarında sık sık antibiyotik kullanmak gerekiyor. Bunun ne kadar zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyleyse neden badem tüketerek tedavi olmuyoruz. Aynı zamanda sadece iltihaplanmalar değil, baş ağrısı, böbrek ve karaciğer ağrılarına iyi gelerek sizi tedavi eder. Çiğ kullanımı daha etkilidir. Fakat acı badem kullanımından kaçının.

Çilek

Büyük küçük fark etmeden severek tükettiğimiz meyvelerden biri olan çilek, idrar yollarına, böbreğe, bağırsak sorunlarının giderilmesinde etkilidir. Diş eti sorunlarını ve dişleri sorunları gidermek için tüketilmelidir. Aynı zamanda ağız kokusunu da önler.

Acı Kırmızı Biber

Meyve ve sebzelerin şifa dağıttığı gibi birçok baharat da tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Acı kırmızı biber içerisinde kapsaisin maddesi vardır. Bu sayede ağrı kesici yöntem olarak kullanılabilir.

Diş Ağrısı İçin Buz Kullanımı

Elinizde bulunan bir bölge sinirler ile dolu olup, bazı ağrıların giderilmesine yardımcı olabilir. Soğuk tedavi yöntemi sayesinde ağrı veren sinyallerin beyne ulaşmasına engel olabilirsiniz. Özellikle diş ağrısında etkili bir yöntem diyebiliriz.