• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Adet Sancılarına Bitkisel Çözüm Önerileri

Adet Sancılarına Bitkisel Çözüm Önerileri
  • 1

Adet Sancılarına Bitkisel Çözüm ÖnerileriADET SANCILARINA BİTKİSEL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
Papatya çayı:Bir demliğe bir miktar su ve kurumuş papatya çayını koyun kaynadıktan sonra 10 dk demlenmeye bırakın.İçine içmeden önce bal ilavesi yapabilirsiniz. Papatya çayında bulunan anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri sayesinde adet sancısına iyi gelir ayrıca sinirlilik halinde azaltan bir bitkisel sakinleştiricidir.
Maydanoz: Maydanoz adet sürecini uyarıcı ve adet sancılarını giderici de son derece etkili olan iki bileşik olan apiol ve myristicin içerir.Bir bardak suyun içerisine 4-5 dal maydonoz koyun ve kaynatın.Soğuduktan sonra sabah akşam tüketin adet sancılarına iyi gelecektir.Ayrıca adet düzensizliğinide düzeltmeye yardımcı olur.
Tarçın:Tarçının da aynı papatya gibi anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri vardır.Bir su bardağı sıcak suya bir çay kaşığı tarçın koyarak kaynatın.Soğuduktan sonra bal ilavesi yaparak günde iki kere tüketiniz.Adet sancılarına iyi gelecektir.
Zencefil:Zencefil aynı doğum kontrol hapları gibi prostaglandinlerin seviyelerini düşürerek rahim kaslarının daha az kasılmasını sağlayarak ağrıyı aza indirir.Günde 3 bardak zencefil çayı hem ağrılarınızı hafifletir hemde düzensiz adet döngülerini düzene sokar.
Soğan suyu:Bir adet soğanı 1 lt suyun içinde kaynatıp 15 gün boyunca günde iki bardak taze hazırlayıp tüketin.ağrılarınızı ve sancılarını azaltacaktır.
Civanperçemi:Yarım litre kaynar suyun içine 5 gr civanperçemi koyun ve 3-4 dk kaynatın.Adetinizin bitimine kadar hergün taze hazırlayıp sabah akşam bir su bardağı tüketin.Adet bitiminden sonra 4-5 ay tüketmeniz halinde adetleriniz hem düzene girecek hemde ağrılardan kurtulmuş olacaksınız.