• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

7 Saniyede Birini Etkileme

  • 1

Yeni yüzler tanımak, insanlarla tanışmak yaşamın kanunları arasında yer alıyor. Biri ile tanışmak size heyecan verici olabilir. Fakat biri hakkında izlenim oluşturmak sadece 7 saniye sürebilir. Yani sizin karşınızda ki insana iyi bir izlenim kazandırmak için sadece 7 saniyeniz var. Bu nedenle 7 saniyeyi iyi değerlendirmeli ve karşıda ki kişiye iyi bir izlenim vermeniz sizin elinizde. Peki, karşıda ki insanı nasıl etkilersiniz?

Karşınızda ki kişiyi 7 saniye gibi kısa bir sürede etkilemek ister misiniz? Aslında bir kişiyi ilk defa gördüğümüzde gergin ve heyecanlı olmamız kaçınılmaz oluyor. Heyecanı ve gerginliği atlatmak sizin elinizde. Özellikle karşı cinse iyi bir izlenim kazandırmak ve 7 saniyede etkilemek için vereceğimiz ipuçlarını takip edebilirsiniz. Eğer 7 saniyeyi doğru kullanırsanız, karşınızda ki kişi ile iyi iletişime geçebilirsiniz. Aksi durumda karşı cins negatif bir enerji alarak sizden uzaklaşacaktır.

Göz Temasından Kaçmayın!

Karşıda ki kişiyi etkilemek ve iyi iletişim kurmak için göz teması çok önemlidir. Onunla göz teması kurmaktan kaçmayın. Üstelik sizin cesur, dürüstlüğün ve öz güveni yerinde olduğunuzun bir göstergesi olacaktır. Bu 7 saniye içinde fazla konuşmak yerine göz teması kurmanız karşıda ki kişinin de sizden hoşlanmasına yardımcı olur.

Gülümseyin

Gülümsemek sizi her zaman kurtaracak davranışlardan biridir. İlk defa görüşeceğiniz kişiye güler yüzünüzü göstermeye ne dersiniz. Unutmayın ilk izlenim her zaman önemlidir. Gülümseme eylemi endorfin salgılanmasına yardımcı olduğu için karşıda ki kişiye de mutluluk verecektir.

Sohbete Direk Girmeyin

Konuşmaya başlamadan önce merhaba demeyi unutmayın. Bu sizin ciddiyetinizin göstergesi olacaktır.

Açık Sözlülük Önemli

7 saniye karşıda ki kişiye sinyal göndermek için çok önemli bir süreçtir. Bu 7 saniye içinde birçok sinyal gönderme şansına sahipsiniz. Bu nedenle karşıda ki kişiye açık sözlü olmanız ile ilgili belirtiler verin. Vücut dilinizi kullanırken oldukça rahat olun.

Karşıda Ki Kişiyi Dinlediğinizi Fiziksel Olarak Belli Etme

İlk buluşmalarda vücut dilini kullanabilmek çok önemli. Karşıda ki kişi konuştuğu zaman onun gözüne bakarak, hafif ona eğilerek ve dizleriniz aynı hizada olarak onu dinlediğinizi belli edin.