• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

6 Diş Sarımsağın Vücuda Etkileri

6 Diş Sarımsağın Vücuda Etkileri
  • 1

6 Diş Sarımsağın Vücuda Etkileri6 DİŞ SARIMSAĞIN VÜCUDA ETKİLERİ
Sarımsak saymakla bitmeyen bir çok faydası vardır.Doğal bir antibiyotik olan sarımsak saçların güçlenmesinde,diyet listelerinde,bağışıklık sisteminin güçlenmesinden tutunda bir çok hastalığa şifalı bir bitkidir.Kavrulmuş  6 diş sarımsağın vücuda girdikten sonraki fayda aşamalarını size sıralayalım;

-İlk 1 saat
Sarımsak ilk bir saat içinde sindirilmeye başlar.
-2 ile 4 saat arası
Bu saat aralıklarında sindirilen sarımsak vücudun faydalanacağı yerlere etki eder.Antioksidan özelliğiyle bilinen sarımsak vücuttaki kötü bakterilerle savaşmaya başlar.
-4 ile 6 saat arası
Bu zaman dilimlerinde sarımsak tansiyon ve kolestrole iyi geldiği içim vücuttaki, seviyeleri dengede tutarak vücuttaki fazla suyunda dışarı atılmasında yardımcı olur.Diyet yapanlara etkisi ise bu saat aralıklarında vücuttaki fazla yağlar sarımsak ile yakılmaya başlar.
-7 ile 10 arasında
Sarımsağın içindeki diğer maddeler bu aralıklarda etkisini göstererek vücudu oksidasyona karşı koruyor.Sarımsak sayesinde hücre ve dokuların oksitlenme riski gideriliyor ve şeker siroz kanser gibi bir çok hastalığa karşı vücudu koruyarak iyileşme hızını arttırıyor.
-10-24 saat arası
Sarımsağın son etkilerine gelince kan basıncını düzenler,vücuda giren ağır metallerin atılmasını sağlar,vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir ve yorgunluk hissini ortadan kaldırır.


ETİKETLER