• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

5 Basit ve Etkili Eyeliner İpucu

eyeliner ipuçları
  • 1

Eyelinerın gözün estetik görünümünde büyük katkısı var. Bakışlarınızı daha etkileyici kılmaktan tutunda kendinize çocuksu bir hava katmaya kadar, sadece ufak eyeliner uygulama değişiklikleriyle çok farklı tarzlar yakalamak mümkün. Bu yazımızda basit ama uyguladığınızda beğeneceğiniz sonuçlar alabileceğiniz eyeliner tavsiye ve ipuçları paylaşıyor olacağız.

Eyeliner uygulamaya başlamadan önce tüm okuyucularımıza içten bir tavsiye: Lütfen, kalitesinden emin olmadığınız ürünleri kullanmayınız. Gözünüze uzun vadede zarar verip cildinizi yıpratacak ürünler yerine daha güvenilir eyeliner ürünlerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu aynı zamanda makyajınızın görünüş kalitesini de artıracaktır.

renkli eyeliner

1. Neden Sadece  Koyu Tonlar?

Eyeliner dendiğinde aklınıza sadece siyah ve benzer koyu tonlar mı geliyor? Eğer cevabınız evetse değişim vakti!

Giysileriniz, günün önemi ve yakalamak istediğiniz tarza göre renkli eyeliner çeşitlerine yönelin. Uyumlu renklerde bir maskara ve far ile kullandığınızda renkli bir eyeliner size çok başka bir hava katabilir.

kalın eyeliner

2. Daha Kalın, Daha Cesur

Yerine göre kalın ve gölgeli eyeliner uygulamaları çok etkileyici durabiliyor. Bir çok ünlünün önemli gecelere katılırken bu tarz kalın eyeliner uygulamaları tercih ettiğini görebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda sizi çok daha fark edilir yapmanın yanı sıra, kirpiklerinizin de daha yoğun durmasını sağlar.

kanatlı eyeliner

3. Kanatlı Model

Normal tek çizgi halinde uzatılan modellere benzer ama çok daha çarpıcı bir eyeliner tekniği! Açık kanatlar gibi duran, yapması biraz ince ama başarıyla tamamladığınızda buna kesinlikle değecek bir modeldir.

Aslına bakarsanız bu açık kanat modelini bir çok farklı yapılış şekliyle görebilirsiniz. Yukarıdaki resimde bunlardan bir kaçını seçtik.

saç kurutma

4. Eyelinerı Isıtın

Eyeliner modelleri farklılık gösterse de bazıları (kalem eyeliner modelleri) kuruma yapabiliyor. Bunun sonucunda göz çevrenize uygularken dilediğiniz şekli oluşturmanız zorlaşabilir ve kolay kaymaması nedeniyle hata yapma olasılığınız artar.

Tüm bunlardan kurtulmak için kullanmadan önce sadece 2-3 saniye kadar saç kurutma makinenizle ısıtınız. Eyelinerınız çok daha yumuşak ve kolay kayar bir kıvama gelecektir. Eğer fazla beklerseniz eyeliner formunu kaybedebilir.

 

5. Daha Güzel Çizebilmek için

Eyeliner uygularken yanlış çizgiler ve el titremeleri beklediğiniz sonucu almanızı engeller. Daha doğru ve güzel bir çizgi çekebilmek için herhangi bir kartvizit veya kaşık yardımınıza koşabilir. İş kartları, kartvizitler veya bir yemek kaşığı eyeliner uygulamasını kolaylaştırabilir. Bu nesneler eyelinerı hatasız çizmeniz için yardımcıdır.

Önemli! Temizliğinden emin olmadığınız hiç bir nesneyi gözünüze yaklaştırmayınız. Özellikle bir kaç kişinin dokunduğu kartvizit vb. malzemeler gözünüzün enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Kartın sert köşeleri gözlerinize kalıcı zarar verebilir. Bu nedenle kullanırken Çok dikkatli olun!

Göz güzelliği ile ilgili içerikleri mail adresinize göndermemizi ister misiniz? Hemen sitemize abone olun!


ETİKETLER