• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

3 Malzemeli Saç Çıkaran Tarif

  • 1

Belirli nedenlerden dolayı saçlarımız dökülebiliyor. Hastalıklardan, kullanılan ilaçlardan, mevsim geçişlerinden ve hamilelikten dolayı gibi daha birçok sebep sayılabilir. Saç dökülmesi en çok da bayanları ilgilendiren konulardan biridir. Saçsız kalmak ve kendini kötü hissetme nedeni ile çeşitli yollara başvurabilirsiniz. Kullanacağınız kimyasallar sizin saçınızın daha çok yıpranmasına neden olacak. Bu nedenle sizlere doğal yöntemlere yönelmenizi tavsiye ederiz. Bugün sizlere saç çıkaran tarif vermek istedim. Saçlarınızın geri gelmesini ve dökülmesini önlemek için 3 malzemeli saç çıkaran tarif ile sizde kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Saçlarınız dökülüyor veya çıkmıyorsa bu tarif ile sizde kendinize bakım yapabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız tarifi deneyerek doğal yollarla saç bakımı yapmak artık çok kolay olacak. Bu tarifte sadece 3 malzeme olup hepsi bir birinden mineralli ve vitaminlidir.

Saç Çıkaran Maske Tarifi

Malzemeler;

  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • 2 kaşık hint yağı
  • 1 kaşık süzme bal

Yapılışı;

Küçük bir kase içerisine tüm malzemeleri ilave edin. Bir biri ile bütünleşen malzemeleri, maske olarak saç diplerinize uygulayın.

Saçınız uzun ise bir toka yardımı ile tutturup, kısa ise direk maske geçirerek beklemeye geçelim. Bekleme süresi 2 ile 4 saat aralığındadır. Sonrasında banyoda saçlarınızı ılık su ile yıkayarak maskeyi akıtın. Sonrasında şampuan kullarak yumurta kokusunu giderebilirsiniz.

Bu karışım 2 ay boyunca düzenli olarak haftada 1 defa uygulamalısınız. Kısa sürede saçlarınızı çıkarmaya yardımcı olacak, eğer dökülmeler varsa önleyecektir.

Malzemelerin Faydaları

Hint Yağı

Hint yağını kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz hint yağı, saç bakımında önemli bir yere sahiptir. Düzenli kullanımda saç uzamasına, kepek sorununa çözüm sağlayacaktır.

Bal

Bal, saçların uzamasında etkili olduğu gibi nemini artırmaya da yardımcı olur. Bal saç için tek başına kullanıldığında bile etkili yöntem haline gelirken, bu karışım içinde sizlere çok faydası dokunacak.

Yumurta

Yenildiğinde bile faydalı olan yumurta saç için etkili formüllerden bir tanesidir. Saçların uzamasına, köklerin güçlenmesine ve beslemesine yardımcı olur. Saç dökülmelerinin önüne geçerek yüzünüzü güldürmede etkilidir.