• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

3 Günde Kirpik Ve Kaşları Güçlendirme

  • 1

Gür kaş ve kirpiklere sahip olmak için bayanlar büyük çaba sarf ediyor. Özellikle son zamanlarda güzellik merkezlerine yüklü miktarda para harcanıyor. Evde doğal bir şekilde kaşlarınızı ve kirpiklerinizi güçlendirmek ister misiniz? Evde serum hazırlayarak 3 günde kaş ve kirpiklerinizin daha gür çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Vereceğimiz tarifi uygulayarak sizde dolgun kirpik ve kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kirpiklerinizi Fırçalayın

Saçları uzaması için taramak faydalı olurken kirpikleri de fırçalayarak uzatma imkanına sahipsiniz. Günde iki defa kirpik fırçası ile fırçalamalısınız. Eğer kirpik fırçanız evde yoksa o zaman sizde temiz bir maskara fırçası kullanarak fırçalayabilirsiniz. Fırçanın hijyen olmasına dikkat etmeniz, iltihaplanmaları ve mikrop kapmasını önleyecektir.

Kullanacağınız fırçaya bir damla E vitamini damlatabilirsiniz. Doğrudan kirpiklerinize uygulayacağınız E vitamini sayesinde kirpik dökülmelerinin önüne geçerken aynı zamanda gürleşmesine ve uzamasına yardımcı olacaksınız.

Zeytinyağı

Kirpiklere ve kaşlara zeytinyağı sürmek dolgunlaşmasına yardımcı olacaktır. Genelde saçların güçlenmesi ve sağlıklı uzaması için kullanılan zeytinyağı, kirpiklerinizin de dolgunlaşmasına yardımcı olacak.

Bir pamuğa bir damla zeytinyağı damlatarak kirpik ve kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. 5-10 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile temizleyin. Bunu 1 ay boyunca uyguladığınızda istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün olacaktır.

Vazelin

Vazelinin vücuda birçok faydası olduğu gibi kaşların ve kirpiklerin uzamasına da yardımcı olacaktır. Gece yatmadan süreceğiniz vazelini sabah kalktığınızda ılık su ile durulayabilirsiniz. Vazelin içinde E vitamini olduğu için E vitamini yerine de kullanılabilir. Kirpik fırçanıza süreceğiniz vazelin size yardımcı olacaktır.

Kirpik Kıvırıcı Kullanmayın

Kirpik kıvırıcı kullanmak, kirpiklerinizin dökülmesine neden olur. Bu nedenle kirpik kıvırıcı kullanmayı bırakmalısınız.

Göz Makyajınızı Çıkarırken Dikkat Edin!

Göz makyajınızın gece yatarken durması ve uzun süre kalması kirpiklerin dökülmesine neden olur. Bu nedenle kirpiklerinizde ki ve gözünüzde ki makyajın tamamen silinmesine dikkat etmelisiniz.

Bunun için iyi bir marka, hatta doğal makyaj çıkarıcı kullanmanızda fayda var. Diğer bir yandan makyaj çıkarırken hırpalamadan nazik hareketlerde bulunun.

Kirpik ve Kaşlar İçin 3 Günde Dolgunlaştıran Serum

  • 1 çay kaşığı Aleo vera jeli
  • 2 çay kaşığı Organik hint yağı
  • 2 adet E vitamini

Malzemeleri bir kase içerisinde karıştırarak kulak çubuğu yardımıyla 3 gece kullanın.