• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

2019 Trend Saç Renkleri

  • 1

Her yıl farklı saç renkleri trend listelerinin tepelerini zorluyor. Günden güne değişen güzellik algısıyla beraber saç rengi algıları da bir bir değişiyor. Eskiden sadece esmer kumral ve sarışın gibi gruplara ayrılan kadınları artık bir grup içine dahil etmek çok zorlaştı. Sokağa çıktığınız zaman pembeden mora, beyazdan yeşile kadar her türlü renk saça sahip kadınlar görmeniz mümkün. Peki 2019 yılının en trend saç renkleri neler? Bu konuyla ilgili genel görüşleri bu yazımızda aktarmaya çalıştık.

Canlı Renk Saç Trendleri

Modern güzellik algılarının değişmesiyle birlikte klasik güzellik algısı yerle bir oldu. Bu da demek oluyor ki güzel görünmenin yerini daha fazla dikkat çekmek aldı. Artık kadınlar klas ya da zarif görünmek yerine göze batmayı daha fazla dikkat çekmeyi hedefliyor. Saç rengi modaları da bu duruma paralel olarak gelişiyor doğal olarak. Dikkat seçen saçlar artık günümüzün yeni trendi. Bu yüzdendir ki bu senenin en çok hit olan saç rengi modelleri uçuk kaçık olarak nitelendirebileceğimiz renkler oldu.  Özellikle açık renk tene sahip olan kadınların tercih ettiği bu renkler bulunduğunuz ortamda çabucak dikkat çekmenizi, göze batmanızı sağlıyor. Özellikle mavi ve yeşilin parlak ve dikkat çekici tonları bu iş için biçilmiş kaftan. Fakat dikkat etmeniz gereken bir durum olarak bu boyaların uygulanması için saç renginin çok fazla açılması gerektiğinden saçınızın yanma riski olduğudur. O yüzden bu tip renklerde bir model düşünüyorsanız kendinizi profesyonel ellere emanet etmeniz gerekiyor.

Yanardöner Renk Saç Modelleri

Bu yılın en trend modellerinden birisi de şüphesiz yanrdöner renkte saç modelleri olacak. Özellikle ünlüler dünyasının kendini bir hayli kaptırdığı bu akım bu yıla damga vuracak gibi görünüyor. Opalescent olarak adlandırılan bu renklere örnek olarak sıcak kestane ve rose gold gibi renkleri örnek verebiliriz. Birbirine yakışan iki rengin harmanlandığı bu saçlar özellikle esmer kadınlar arasında çokça tercih edilmektedir. Eğer sizde günümüz trendine ayak uydurmak istiyorsanız bu sene saçınızı bu model bir renge boyatabilirsiniz. Güzel ve bakımlı bir saçınız varsa bu renklere büründüğü zaman ışıl ışıl parlaması içten bile değil.