• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet
  • 1

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet1 HAFTADA 5 KİLO VERDİREN DİYET

Günümüzün ciddi problemlerinden birisidir obezite. Sağlıksız beslenme, abur cubur tüketiminin fazla olması, fast food gıdalar tüketimi obezitenin nedenleri arasındadır.

Sağlık sorunumuz olmasa bile giydiğimiz kıyafetleri kendimize yakıştıramama konusu var … Biz kadınlar belki de bu konuyu sağlıktan daha fazla düşünüyoruz bazen. Neredeyse her duyduğumuz diyeti yapar hale geldik.

Artık uzun diyet listelerini uygulamaktan sıkıldıysanız vereceğimiz diyeti mutlaka deneyin.

HURMA-YOĞURT-YULAF DİYETİ

Malzemeler:
4 tane hurma
1 kase yoğurt
1 fincan yulaf ezmesi

Hazırlanış:

Hurmaları ikiye bölün.  Vermiş olduğumuz diğer malzemelerle beraber karıştırın. Aşırı yağlı, tuzlu ve şekerli yiyeceklerden uzak durup, dengeli beslenmeye dikkat ederek ana öğünlerde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Bu diyeti herkes rahatlıkla yapabilir, genelde alerjen olan yiyecekler değildir.

NASIL ETKİ EDER?

Hurma: Kandaki şekeri düzenleyerek hafızaya iyi gelir. Diyabet ve yüksek tansiyona karşı şifalıdır. Doğum esnasında rahmin kolay açılmasını sağlarken lohusalık döneminde de vücudun ihtiyacı olan besinleri karşılar. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır.

Yoğurt: Yağ yakımında oldukça etkili bir besin kaynağıdır. Ayıca vücudun metabolizmasını hızlandırması açısından oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda gereksiz yağların vücuttan atılarak kilo vermeyi sağladığı söylenir.

Yulaf: Protein bakımından oldukça lezzetli ve besleyici bir gıdadır. Yulafta bulunan protein ve çeşitli mineraller vücudunuzun günlük protein ihtiyacını karşılamaya yeter.

NOT: Saymış olduğumuz bu besinler bir araya geldiklerinde vücuttaki yağları yakar ve tokluk hissini büyük ölçüde arttırır.

 


ETİKETLER