• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zeytinyağlı Saç Maskesi

  • 1

Hanımlar için oldukça önemli olan bir maske tarifi ile sizlerleyiz. Sağlık uzmanlarının faydaları konusunda dikkat çektiği zeytinyağının saçlarda oluşturduğu parlaklığın yanı sıra kırıklık önlemesi ve büyümesi bakımından oldukça önemlidir. Yapımı ve hazırlanışı bakımından kolay olan zeytinyağlı saç maskesi ile hayalini kurduğunuz saçlara kavuşmanız zor olmayacaktır. Bu sebeple yazı içeriğimizi dikkatli ve titiz bir şekilde okuyarak evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz doğal bir maskeye sahip olacaksınız. Hacimli ve parlak saçlara kavuşmanızın yanında bu uygulamaları ayda 1-2 kez olmak üzere deneyebilirsiniz.

Zeytinyağı Ve Saç Birlikteliği

Saçların parlaklığı ve bakımı her kadının değişmezleri arasında yer almaktadır. Zeytinyağının içeriğinde bulunan maddelerin saçlarda oluşturacağı etkiyi göz ardı etmemeli ve sizlere önereceğimiz maskeyi uygulamak için acele etmelisiniz. Kış aylarında ekstra bir seçenek olan zeytinyağlı saç maskesi ile saçlarınızdaki ışıltıyı hissetmeye hazır mısınız?

Doğal Ve Kolay Saç Maskesi

Ekonomik olarak bütçenizi sarsmayacak ve evde kolayca uygulayabileceğiniz zeytinyağlı saç maskesine göz atabilirsiniz. Doğal ve herhangi bir yan etkisinin bulunmaması sevindirici bir unsur olarak kendisini göstermektedir. Zeytinyağı, içeriğinde bulunan maddelerin saçlarda oluşturacağı parlaklık ve canlılık hissinin yanı sıra saç dökülmelerini engellemesi ile de bilinmektedir. Rutin saç bakımınız için oldukça etkili bir formül olması ise kaçınılmaz olacaktır.

Zeytinyağlı Saç Maskesi Tarifi

Öncelikle, temiz bir kabın içerisine yarım su bardağı kadar zeytinyağı koyduktan sonra 15 dakika ısıtmalısınız. Bu noktada yağın yanmamasına dikkat etmelisiniz. Parmak uçlarınızı yağa batırmalı ve saç köklerinize masaj şeklinde yaymaya özen gösterin. Saç derisinde herhangi bir kuruma durumunda ise saç diplerinize aşırı değdirmemeye çalışmalı ve saç maskenizi dengeli bir şekilde yedirmelisiniz. Doğal maskeler arasında gözde olan zeytinyağlı saç maskesinin etkilerini görmek istiyorsanız, zeytinyağını saçlarınıza düzgün bir şekilde yedirmeli, 30 dakika kadar saç bonesi ile beklemelisiniz. Yarım saatlik bir süreçte saç tellerinize ve saç derinize doğru bir emiş sağlanacaktır. Zeytinyağlı saç maskesinin uygulama işlemleri sonrasında yapmanız gereken ise saçlarınızı kaliteli bir şampuan yardımıyla ılık su eşliğinde yıkamak ve durulamak olacaktır.