• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zayıflatan Elma ve Yoğurt Kürü

  • 1

Zayıflamaya yardımcı olan ikiliden bahsetmek istedim bugün sizlere. Elma ve yoğurt diyet listelerinin başkahramanları arasındadır. Hemen hemen her diyet programında elma ve yoğurt bulunur. Peki, bu ikiliyi bir arada tüketmeyi düşündünüz mü? Vücudunuzun fit bir görünüme sahip olması için birçok yolu deniyoruz. Peki, elma ve yoğurt ile nasıl kilo verilir?

Günlük hayatımızda sık ve severek yediğimiz elma ve yoğurt diyet yaparken en önemli besin kaynağımız haline geliyor. Hatta diyet programlarının vazgeçilmezidir. Bu besinler yağ yakma özelliğine sahip olduğu için kısa süre içinde zayıflamanıza yardımcı olur. Mide hazmı kolay olması, tok tutması sayesinde diyet esnasında açlık hissi oluşturmuyor.

Elma ve Yoğurt Diyetinin Püf Noktaları Neler?

Bu diyete vücudun uyum sağlaması gerekir. Bu nedenle tam 15 günlük bir süreci kapsar.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi her gün aynı saatte mutlaka yenilmelidir.

Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bu iki besin sayesinde hem lif gıdamızı almış oluyoruz hem de kısa sürede zayıflamış. Herkesin evinde olayca bulabileceği bu diyet tarifi bütçeyi de zorlamadan diyet yapmanıza yardımcı olacak. Bu diyet 15 gün yapıldıktan sonra biraz ara verilmeli. Sonrasında bir 15 gün daha tekrarlanmalı. İstenilen kiloya ulaşana kadar bu düzeni takip edebilirsiniz.

Yoğurt Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Elma ve yoğurdun kalorisi oldukça düşük besinlerdir. Hemen hemen her evde bulunan bu ikili sayesinde zayıflamak kolay olacak. Diyet esnasında yeşil elma tercih etmenizde fayda var. Yeşil elmada lif oranı daha yüksektir. Minik minik doğradığınız elmaları robottan geçirin. Sonrasında elmaya karıştırarak bir kase yiyebilirsiniz.

Elmalı yoğurt diyeti yaparken mutlaka her öğün tüketmelisiniz. Diğer yiyecekleriniz çok az ve diyet listelerinde ki gibi olmalı. Bu sayede haftada 1 kilo verme şansına sahip olabilirsiniz.

Aç Karna Elma Yenilir Mi?

Gün içinde aç karna elma yemek zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Elmanın büyüklüğüne göre ortalama 80 kalori olan elma lifli olduğu için kilo vermeye yardımcıdır. Hatta sabah kahvaltıdan önce metabolizmayı çalıştırmak için elma yiyebilirsiniz.