• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Zayıflamanın Kuralı Yağların Erimesinden Geçiyor

  • 1

Kış sezonunda fazlasıyla kilo alıyoruz. Bunun nedenlerinin başında daha az aktivite, daha az hareket etmek var. Zayıflamak için ilk önce vücuttaki yağları eritmek gerekiyor. Çünkü yağlardan kilo vermek sizin gözle görülür şekilde zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda tekrar alma olasılığınızda daha düşüktür.

Vücutta ki yağlar tansiyon, kolesterol, şeker gibi daha birçok hastalığa neden oluyor. Bu nedenle yağlardan kilo vermeniz sağlık açısından oldukça önemli rol oynar.

Fit görünmek her bayanın hayalleri arasındadır. Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla ya da özel bir anınız varsa hızlı bir şekilde kilo vermek istersiniz. Düğün, balo, mezuniyet gibi özel günlerde muhteşem görünmek için kilo vermek isteriz. Peki, yağlardan kilo vermek için nasıl beslenmeliyiz?

Kilo vermek 3 ayrı bölgede tamamlanır. Kaslar, yağlar ve su olarak kilo verilir. Genelde detoks içecekleri vücuttaki sudan kilo vermeye yardımcı olurken, sağlıksız beslenmek kaslardan, alınan enerjili gıdalarda yağa neden olur.

Yağdan Kilo Nasıl Veririz?

Vücut için aldığımız enerjilerin çoğu yağ olarak vücuda eklenir. Yağların alınmasının en büyük nedenlerinden biri yanlış beslenme oluyor. Bir gıdayı faydalı diye fazlası ile tüketiyoruz. Bundan dolayı fazla alınan enerji yağa dönüşüyor. Az yemek sadece kilonun sabitlenmesine yardımcı olur. Yağlardan kilo vermek için ise aynı zamanda egzersiz yapmak gerekir.

Vücutta su ve kas kaybına oranla yağdan verdiğiniz zaman daha gözle görülür bir şekilde kilo vermiş olacaksınız. Aynı zamanda yağdan kilo alırsanız bunu geri vermesi sizin için oldukça zor bir hal alır. Vücutta bulunan fazla yağlardan kilo verilmesi sayesinde de kalp ve damar tıkanıklıkları, tansiyon ve kolesterolün düzelmesine yardımcı olur.

Kilolu bir bebeklik yaşıyorsanız bu sizin ileri ki yaşlarınızı da etkileyecektir. Aynı zamanda genetik olarak anne ve babada da kilo varsa o zamanda kilolu olma şansınız artıyor. Vücut yağlarının artması, verilmesi zor olduğundan dolayı ileri ki yaşlarınızın zor geçmesine neden olur.

İlk etapta yağdan kilo almamaya dikkat etmek gerekir. Eğer ki almış iseniz düzenli bir diyet ve egzersiz programı ile bu kilolarınızdan kurtulmalısınız.