• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüz Bölgesinden Kilo Verme Yöntemleri

Yüz bölgesinden kilo verme yöntemleri
  • 1

Yüz Bölgesinden Kilo Verme Yöntemleri

Yüzden kilo verme oldukça zor ve meşaketli bir süreçtir. Aylarca spor yapıp vücudunuzu istediğiniz forma soksanız da yüzünüzde gram incelme olmayabilir. Bunun nedeni yüz bölgesindeki kasların yeterince çalışmamasından ileri gelir.

Aşağıda vereceğimiz kilo verme yöntemlerinin yanında verdiğimiz yüz egzersizlerini de düzenli olarak uygulamalısınız.

 

Yüz Bölgesinden Kilo Verme Yöntemleri

  1. Kahvaltı Yapın: En önemli öğünlerden biri olan kahvaltı vücudun sistemini dengeleyen öğündür. Gün boyu sağlıklı ve hareketli kalmanızı sağlayan kahvaltı yağ yakımını hızlandırarak vücudunu zinde kalmasını sağlar.
  2. Bol Bol Su: Sporla ciltteki yağ birikimini uzaklaştırabilirsiniz fakat su içmezseniz yüzdeki yağların gitmesini spor etkilemez. Bol miktarda su tüketmek yüz bölgesindeki yağların çabuk erimesini kolaylaştırır ve vücudun metabolizma hızını arttırır.
  3. Tuz Tüketmeyi Bırakın: 1 gün boyunca vücuda alınması gereken tuz miktarı 2 gramdır. Fazla alım vücuda zarar verirken vücutta ödem oluşmasına neden olabilir.
  4. Yağ Alımını Azaltın: Yağ vücutta zor yakılan besinlerdendir ve vücut yağı hızlı bir şekilde saklayarak depolar. Yağlar vücutta özellikle çok fazla hareket halinde olmayan alanlarda toplanır ve egzersiz yapılmazda gitmesi çok zordur.

 

Yüzü Zayıflatan Egzersizler

Gözlerinizi Kırpın: Gözlerinizi 40 defa açıp kapatın. Seri bir şekilde göz kırpma hareketini yaptığınızda göz kenarlarındaki kaslarınızın nasıl hareketlendiğini hissedeceksiniz. İlk başlarda 40 kez yapamayabilirsiniz zamanla arttırın.

Yanak Şişirme: Yanaklarınıza bütün havayı doldurun. Bu şekilde 1 saniye bekleyin ve bütün havayı var gücünüzle ittirerek dışarıya verin.

Şakak Gerdirme: Başparmaklarınızı şakaklarınızı diğer 4 parmağınızı da alnınızın ortasına koyun ve gerebildiğiniz kadar alın bölgenizi gerin. 3 saniye bekleyip bırakın ve 15 tekrarla bu hareketi bitirin.

Yanak eritme: İki parmağınızla yanaklarınıza bastırın ve bastırırken gülmeye çalışın. 10 saniye bu şekilde gülümsedikten sonra bırakın ve hareketi 25 kez tekrarlayın.

Başparmak Hareketi: Emzik emer gibi baş parmağınızı ağzınıza koyun 5 saniye emip bırakın. Bu emzik emme hareketini 20 kez tekrar ederek uygulayın.

Kaş Kası Hareketi: İşaret parmağınızı kaşınızın bittiği bölgeye orta parmağınızı da kaşınızın başladığı bölgeye koyun. Bu şekilde kaşlarınızı aşağıya iterken parmaklarınızla kaş bölgenizi kaldırın. Hem göz çevrenizdeki yağlanma azalacak hem de kırışıklıklarınızın azalmasını sağlayacaktır.

Göz Kapatma Hareketi: Gözlerinizi kapatın ve gözleriniz kapalı halde iken önce aşağıya sonrada yukarıya bakın. Hem gıdı hem de kaş bölgesindeki kaslar hareketlenecektir.

Düzenli olarak uygulandığında yüz bölgesindeki zayıflamayı günden güne fark edersiniz.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.