• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüz Bakımı için 6 Mükemmel Doğal Yağ

yağlar
  • 1

Piyasada çok sayıda doğal yağ görüyoruz. Jojoba yağından zeytinyağına, badem yağından portakal yağına birçok bakım yağı bulunmakta. Peki hangi yağ hangi işe yarar? Tam bir vücut bakımı için hangi yağları tercih edebilirim? Akne için ne, kırışıklık için ne yağı kullanmalıyım? Tüm bu sorularınıza cevap vermeye çalıştığımız vücut bakımı için mükemmel yağlar konumuza başlayalım!

Uyarı: Kullandığınız yağların teninizde alerjiye neden olabileceğini unutmayın. Herhangi bir yağ sizde alerjik etki gösterirse tekrar kullanmayınız. Göze çok yakın veya yara etrafına uygulama yaparken çok dikkatli olunuz, tercihen bu alanlara uygulama yapmayınız. Beklenmeyen bir etki görürseniz doktora başvurmayı ihmal etmeyiniz.

Doğal bakım yağları saç uzatmadan kırışıklık gidermeye birçok etki ve faydaya sahip. Biz de doğal yüz ve saç maskesi tariflerimizde bu yağlardan sıklıkla faydalanıyoruz. Evinde bu yağlardan bulunduran ve tam olarak nasıl kullanacağını bilmeyen veya bu yağlardan hangilerini alması gerektiğine karar verememiş kişiler için yararlı olmasını umduğumuz bir içeriktir. Kullanma sıklığınız ve aldığınız yağların kalitesi, göreceğiniz etkiyi doğrudan etkiler.

kuşburnu

Kuşburnu Yağı: Kırışıklık Giderici, İzler Üzerinde Etkili

Kuşburnu yağı öncelikle göze içerdiği yüksek oranda antioksidan ile çarpıyor. C ve A vitamini açısından zengin olan kuşburnu ciltte kolajen üretiminin desteklenmesine de yardımcı oluyor. Kuşburnu yağı aynı zamanda izler üzerinde de iyileştirici bir etkiye sahip olabiliyor. Düzenli kullanımda ciltteki ve vücuttaki izlerin renklerini solgunlaştırdığı Mally Steves Chakola tarafından dile getiriliyor.(M. Steves Skincare Kurucusu) – kaynak

Marula Yağı: Yenileyici, Yatıştırıcı, Dinlendirici

Son zamanlarda ülkemizde de popüler olmaya başlayan marula yağı etkili bir dinlendirici etkiye sahip. Şu sıralar irrite olmuş, kızarık kaşıntı gibi problemler yaşadığınız bir cilde sahipseniz marula yağı cildiniz için hem dinlendirici ve yatıştırıcı hem de yenileyici bir etki yapacak. E vitamini ve oleik asit açısından zengin olan marula yağı içerdiği antioksidan sayesinde de cildinizi korumaya yardımcıdır.

Zeytinyağı: Kuru Ciltler için Süper, Cilt Besleyici

Soğuk sıkım zeytinyağı yüksek oranda nemlendirici ve besleyici içeriğe sahip. Çok kuru bir cilde sahipseniz düzenli olarak cildinize bir pamuk yardımıyla zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı cildiniz için zengin içeriği sayesinde hem çok besleyicidir, hem de yüksek oranda nemlendirici özelliğe sahiptir.

Argan Yağı: Yaşlanma ve Kırışıklık Karşıtı

Argan yağını zaten artık neredeyse duymayanımız yok. Oldukça popüler olan argan yağı bu ünü içerdiği yüksek miktarda E vitamininden ve bir antioksidan deposu olmasından alıyor. Hem de argan yağında bulunan antioksidanlar diğer bileşenlere göre daha dayanıklı bir yapıya sahip. Cildinizi sık sık argan yağı ile beslemek cildi yaşlanma etkilerine karşı korumak için iyi bir çözüm olabilir.

Nane Yağı: Yağlı Ciltler için Düzenleyici, Cilt Canlandırıcı

Nane maskesi konumuzda da bahsettiğimiz gibi, nanenin çok iyi bir cilt yenileyici ve canlandırıcı olduğunu hatırlatalım. Nane aynı zamanda yağlı ciltler için de oldukça iyidir çünkü fazla yağı atmaya ve ciltteki yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Eğer fazla yağ nedeniyle akne eğilimli bir cildiniz varsa deneyebilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı: Akne ve Sivilcelere Karşı Etkili

Çay ağacı yağı cilt yenileyici etkisinin yanı sıra çok faydalı bir akne ve sivilce karşıtı doğal yağ. Dermatoloji Uzmanı Leslie Baumann’da çay ağacı yağının sivilce tedavisinde etkili olduğunu dile getiriyor ve daha sert akne ve sivilce karşıtı uygulamalara karşı tercih edilebileceğini söylüyor. Çay ağacı yağını, cilt doktorunuzun değerlendirmesi sonucu, kullanmanızı öneririz. Aksi takdirde beklenmeyen sonuçlar oluşabilir.


ETİKETLER