• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yulafın Cilt Güzelliğine Faydaları

yulaf
  • 1

Genellikle tatsız tuzsuz tadı nedeniyle eleştirilen yulafın faydaları saymakla bitmiyor. Sağlığınız için oldukça faydalı olan yulaf, gün içerisinde tüketmek için mükemmel bir ara öğün. Sağlık dolu ve aynı zamanda cilt ve saç güzelliği içinde bir çok faydaya sahip. İçerdiği yüksek lif oranı ile diyet yapanların listesinde mutlaka bulunan yulafı bu kez sadece cilt ve saç güzelliği açısından inceleyeceğiz.

Eğer sizde yulaf ezmesini tüketmenin biraz daha tatlı yollarını arıyorsanız, süt veya yoğurt ile karıştırılmış yulaf ezmesinin içine 1 adet muz dilimleyin. Hem doyuruculuğu artacak, hem de hafif tatlı bir muz yiyormuşsunuz izlenimi yaratarak çok daha kolay tüketilebilir olacak. Dilerseniz, çilek vb. meyvelerle de değiştirip sıkılma sürenizi uzatabilirsiniz.

*** Yulaf içerdiği glüten nedeniyle alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Glüten toleranssızlığı durumunda tüketmeyiniz!

Yulafın Cilde Faydaları

yulaf

  • Kuruluğa İyi Gelir

Yulaf proteinleri cildinizde koruyucu bir katman oluşturarak cildinizin kurumasını ve çabuk su kaybetmesini önlemeye yardımcı olur. Böylece kuruma problemlerinde zamanla azaltma görülür.

  • Sivilce Tedavisi

Yulaf, cildinizi sivilcelerden temizlemek için faydaları bir besin olabilir. Ciltteki kötü bakteriler sivilceye neden olur. Yulaf ise içerdiği bileşenler ile kötü bakterileri temizlemeye yardımcı olur. Bir çok ev yapımı güzellik maskesinin yulaf içerdiğini hatırladınız mı?

Ancak yulafı tek başına bir sivilce giderici olarak düşünmek yanlıştır. Yulaf sadece kısıtlı bir açıdan sivilceye faydalı olabilir.

  • Kaşıntı ve Tahriş Giderme

Bir çok cilt güzellik ve bakım ürünü doğal yulaf içerir. Yulaf anti-enflamatuar yapıdadır ve cildinizle en iyi şekilde uyum sağlar. Ciltte kaşıntı ve batma gibi sorunlar yaşayan kişiler bu konuda yulafa güvenebilirler. Yulaf cilt problemlerini gidermeye yardımcı olur.

  • Cilt Aydınlatıcı

Yulaf, cilt tonunu iyileştirmede ve cilde parlaklık kazandırmada faydalı bir besindir. Benzer amaçlarla kullanılan güzellik maskelerinin olmazsa olmazlarındandır. Aynı zamanda ciltteki lekeli bölgelere daha yumuşak bir görünüm kazandırmada yardımcıdır.

Yulaf; vücut losyonları, sabun ve peeling kremleri gibi bir çok bakım ve kozmetik ürününde kullanılmaktadır.

  • Doğal Temizleyici

Yulaf sapoinler olarak bilinen doğal cilt temizleyicileri içerir. Gözeneklerin içerisine yerleşmiş istenmeyen yağ ve bakteri artıklarını temizlemeye yardımcıdır. Aynı zamanda cilde doğal bir yumuşaklık kazandırır.

Kolayca ılık bir su içerisinde bekletilmiş yulaf ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ardından yulaf bulunmayan suyla tekrar durulamayı unutmayınız.


ETİKETLER