• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yorgun Yüzü Canlandırma ve Makyaj

makyaj
  • 1

Makyaj, kadınların yüzyıllardır vazgeçemedikleri güzellik sırlarından dolu büyülü bir dünyadır. Büyüğünden küçüğüne hemen hepimiz makyaj konusunda hünerlerimizi konuşturmaya bayılırız! Bunların arasında en önemlisi de yorgun yüzü canlandıracak makyaj teknikleridir. Yetersiz uykunun ardından kendini salmış bir cilt ve şişmiş gözlerle nasıl başa çıkabilirsiniz?

Yorgun Yüze Nasıl Makyaj Yapılır?

Yorgun bir yüze makyaj yapabilmek için önce yüzü yorgun hâlinden kurtarmak gerekmektedir. Bunun için tamamen doğal yöntemler kullanabilir ve yorgun yüzünüze canlılık katabilirsiniz. İlk olarak cildimizi canlandırma yöntemlerine bakalım. Ardından makyaj ile son vuruşu yapacağız!

Yorgun Yüz Nasıl Canlandırılır?

Yorgun yüze canlı bir görünüm kazandırmak için öncelikle soğuk bir su ile yüzünüzü güzel bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Soğuk su gözeneklerinizi açar ve cildinizin nefes almasını sağlar. Bu da cildinizdeki yorgun görüntüden bir nebze de olsun kurtulmanıza yardımcı olur.

Soğuk suyun ardından buz aküleri ya da buz torbaları ile gözaltları ve göz çevresine baskı işlemi yapılır. Soğuk uygulamaları çok abartmadan sadece cildimizi uyandırıp gerginleştirecek kadar yaptıysak bir sonraki adıma geçebiliriz.

Göz kapaklarınıza ve gözaltınıza ılık su ile nüfuz etmiş poşet siyah ya da yeşil çay ile baskı uyguluyoruz. Yaklaşık on dakika kadar bu işleme devam edin. Bittikten sonra yüzünüzü soğuk su ile tekrar yıkayın ve güzel bir şekilde nemlendirin.

Yorgun Yüz İçin Makyaj Hileleri Nelerdir?

Yorgun yüz için makyaj hileleri aslında oldukça basittir. Yüzünüzde yorgun olan bölgeniz genellikle göz altlarınız olacaktır. Göz altı kapatıcınızı her zaman kullandığınızdan bir ton açık seçerseniz bu çok daha iyi ve parlak bir görünüm sağlayacaktır.

Gözlerinize daha doğal tonlarda makyaj yapmaya özen gösterirseniz göz çevreniz koyu tonlar ile boğulmayacak ve hem yorgun hem de kötü bir görünüm oluşmayacaktır. Göz çevresinde yorgun zamanlarda çok yoğun makyaj yapmak durumu beklediğinizden kötü yapabilir. Bu nedenle doğal, sade ve akıllıca bir göz makyajı işimizi görür.

Göz farında da açık tonları tercih etmek gözlerinizi büyük ve canlı gösterecektir. Konuyla ilgili olarak Yorgun Gözler için 5 Makyaj İpucu konusunu da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.


ETİKETLER