• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yoğurdun Cilde Faydaları

  • 1

Yoğurt sütten yapılmakta olan ve mucizesi çok fazla olan harika bir yiyecektir. Yoğurdun besin değerlerinden neden yoğurt yememiz gerektiğinden bahsetmeye gerek yok çünkü hemen hemen herkes yoğurdun vücuda faydalarını ve gerekli olduğunu biliyor. Ancak bu yazıda yoğurdun besin olarak faydalarından değil de tıpkı bir maske gibi kullanılabilir olmasından bahsedeceğiz. Yanlış duymadınız yoğurt ve cilt hakkında duymadıklarınızı duyacaksınız.

Yoğurdun Cilt Nemlendirmesi

Günümüzde birçok insan cildinin çok kuru olduğundan bahsediyor. Kuruyup dökülen cildiniz bununla beraber kaşıntıyı da getirecektir. Cildin nem oranının düşük olması parlaklığını da yitirmesine de neden olur. Ancak üzülmenizi gerektirecek bir durum yok yoğurt cilt bakımı için harika bir nemlendiricidir. Yoğurdu cildinize devamlı olarak uyguladığınızda zamanla cildinizin nemlendiğini göreceksiniz. Ayrıca yoğurdun içinde muhafaza ettiği antioksidan ve antienflamatuar cildinizde olan kaşıntıları zamanla kesecektir. Yoğurdu nemlendirici olarak kullanmak istiyorsanız işte nasıl uygulamanız gerektiği hakkında bilgi;

Yaklaşık bir kaşık balla birlikte bir kaşık yoğurdu birlikte karıştırın ardından cildinize uygulayın. Cildinize uyguladıktan sonra yaklaşık 20 ile 30 dakika arasında beklemeniz gerekiyor. Süre bittikten sonra yüzünüzü yıkayın ve bu uygulamayı haftada 3 4 kez uygulayın.

Yoğurt İle Sivilcelerden Kurtulmak

Yoğurdun cilde faydaları saymakla bitmiyor. Bunlardan en önemlisi de yoğurdun sivilcelere karşı etkisidir. Yoğurt içinde bulundurduğu bazı özelliklerle cildi nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda cildi sıkılaştırır. Eğer siz de sivilcelerinizden çok şikayet ediyorsanız hemen sivilce olan bölgeye anlattığımız şekilde bir tedavi yöntemi deneyin üstelik çok basit. Bir pamuğu yoğurdun içine daldırın ve pamukla sivilcenizin bulunduğu bölgeye doğru uygulayın. Bu uygulamayı her gün yapın sivilcenizden nasıl kurtulacağınızı gözlerinizle göreceksiniz.

Yoğurdun Siyah Noktalara Etkisi

Siyah noktalardan şikayet etmeyen yoktur herhalde. Aynı zamanda siyah noktalar için kuaförlerinizde saatlerce buhar makineleri altında kalmaktansa yoğurt kullanarak bu siyah noktaların zamanla nasıl kaybolduğunu kendiniz göreceksiniz. Cildinize uyguladığınız kimyasal içerikli krem, maske ve ilaçlardan bir an önce kurtulun çünkü yoğurdun çok fonksiyonlu kullanımı sayesinde cildinizi hem doğal bir biçimde geliştireceksiniz hem de sağlıklı bir biçimde.