• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yeşil Kahve Zayıflatır Mı?

Yeşil kahve zayıflatır mı?
  • 1

Yeşil kahve zayıflatır mı?YEŞİL KAHVE ZAYIFLATIR MI?
Yeşil kahve denilince herkesin aklına başka kahve çeşidi gelmektedir.Ama yeşil kahve normal kahvenin ham, yani kavrulmamış halidir. Kahve çekirdeklerinin gördüğü işlemler kahvenin rengini ve çeşidini belirliyor.Yeşil kahve kavrularak işlem görmediği için içeriğinde yer alan kafein oranı çok azdır.Antioksidan etkileri sayesinde özellikle diyet yaparken vücuttaki toksin ve ödemin atılmasına yardımcıdır. Ayrıca vitamin ve aminoasit bakımından da diğer kahveye oranla daha fazla. Normal kahveden farklı olarak yüksek ısıda kavrulmadığı için klorojenik asit içeriyor. Klorojenik asit yağ yakma özelliğine sahiptir.
Yeşil kahvenin faydaları
-Kafein oranı kavrulmadığı için kavrulmuş kahveye göre daha azdır.
-Antioksidan içerir ve diyet yaparken vücuttaki ödemi ve toksinleri atar.
-Kan şekerini ve tansiyonu düzenler.
-Zinde tutar halsizlik, yorgunluk ve uyuklama gibi durumlarda canlılık verir.
-Vücuttaki hareketsiz kalan göbek bölgesi gibi bölgelerde bulunan yağları parçalayıcı etkileri bulunmaktadır.

Yeşil kahve diyette nasıl uygulanır?
Sadece yeşil kahve tüketerek zayıflamak pekte mümkün değildir.Hiç bir içeçek veya hiç bir besin size bu garantiyi vermez.Yeşil kahveyi egzersiz ve diyet listenizi uygularkan ara öğünlerden ya 1 saat önce yada yarım saat sonra günde iki defa tüketebilirsiniz.


ETİKETLER