• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yeşil Gözlüler için Makyaj İpuçları

yeşil göz
  • 1

Doğan çocukların pek azı yeşil göze sahiptir. Nadir görülen yeşil gözlere sahip bireylerden biriyseniz öncelikle şanslı hissedin! Peki makyaj? Güzel gözlerinizi ön plana çıkarmak kesinlikle yüz güzelliğinize üst düzey bir etki yapacaktır. Göz güzelliği insanlar üzerindeki etkileyiciliğinizi artırdığı gibi konuşmalarınıza daha yoğun bir anlam katar. O halde yeşil gözlü kadınların uygulamasını tavsiye ettiğimiz makyaj ipuçlarına mutlaka göz atmalısınız.

Yeşil gözler için önerdiğimiz makyaj ipuçları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ten rengi veya bölgesel ton farklılığı önerdiğimiz ipucunu biraz değiştirmenizi gerektirebilir. Bu nedenle en profesyonel görünüşü deneyerek bulmanız gerekir.

yesil göz mor far

1. Mor Göz Farı

Mor mu? Evet biraz farklı gelebilir ancak yeşil gözlerle çok uyumlu duruyor. Yeşil göz mor farın oldukça moda olduğunu söyleyerek söze başlıyorum. Mutlaka deneyip görün! Mor göz farını denerken eyeliner seçiminiz daha açık bir mor tonu olabileceği gibi direk siyah renkte de tercih edebilirsiniz. Mor göz farı yeşil gözlerinizdeki ifadeyi biraz daha doygunlaştıran ağırlaştıran bir tercih. Bir davete giderken tercih edilebilir.

yeşil göz siyah far

2. Siyah ve Yeşil Uyumu

Koyu renkli gothic bir göz farı ve eyeliner tekniği kullanmak istiyorsanız bunun yeşil gözlerinizle harika duracağından emin olun! Yeşil ve siyah birbirine çok uyumlu renkler. Özellikle göz yeşiliniz daha açık bir tondaysa mükemmel sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Yeşil gözle çok açık renkler kullanmak yerine biraz daha koyu tonları tercih etmek gerekiyor. Siyah renk bu noktada en iyilerinden bir tanesi.

bronz tonlar

3. Bronz Tonlar

Yeşil gözlerle birlikte kullanımı harika olan tonlardan biri de bronz tonları. Scarlett Johansson’ da bu modaya uymuş ve yeşil gözlerini turuncuya yakın bronz tonlarla süslemiş. Yeşil gözleri daha da ortaya çıkaran bir renk. Aynı zamanda ilk bakışta dikkati gözlerinize toplamak için oldukça ideal.

4. Yeşil Kullanırken Dikkat

Yeşil gözlerin üzerine yine yem yeşil bir makyaj yapmak kaçınmanız gereken şeylerden biri. Ancak kesinlikle yeşil kullanmayın tabi ki diyemez. Örneğin, eğer açık yeşil gözlere sahipseniz, koyu yeşil bir eyeliner kullanmak akıllıca olabilir.

Şunu unutmayın: Simsiyah giyinmişseniz alta yine siyah bir ayakkabı giymek ayakkabınızın bütün güzelliğini öldürebilir. Size bakan ayakkabıları fark etmez bile. Bu aynen gözlerde kullandığımız makyajda da benzer. Makyajı göz güzelliğinizi ortaya çıkarmak için kullanın. Makyajın gözlerinizi yok etmesine izin vermeyin.

angelina jolie

 

 5. Gözleri Ön Plana Çıkarmak için Genel Kural

Gözlerinizi ön plana çıkarmak için uygulayabileceğiniz genel bir kural ile yazımızı bitirelim. Yeşil göz renkli ünlülerde de sık sık rastlayabileceğiniz bu makyaj hilesi aslında çok basit. Gözlerinizin ortasına denk gelecek şekilde kaş altına beyaz far sürüp ve fırça ile bunu hafif dağıtın. Kullandığımız Angelina Jolie görselini incelerseniz, onunda bu tekniği kullandığını göreceksiniz. Daha açık bir ton ile kaş altı bölgesini öne çıkarmak, doğrudan gözlerinizin hem daha büyük gözükmesine hem de dikkat çekmesine neden oluyor. Gözleri Büyük Gösteren 5 Makyaj İpucu konusuna da okumanızı tavsiye ederiz.

Daha fazla güzellik içeriğine ulaşmak ve hediye çekilişlerinden haberdar olmak için sitemize abone olup, sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!