• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yazın Güneşte Yıpranan Saçlar İçin Bakım

yazın güneşte yanan saçlar için bakım
  • 1

yazın güneşte yanan saçlar için bakımYAZIN GÜNEŞTE YIPRANAN SAÇLAR İÇİN BAKIM

Güneşin olumsuz etkileri sadece cildimizi değil saçımızda da olumsuz etkiler yaratıyor. Birçoğumuzda renkte sararma, kırıklar ve yanmalar meydana gelip tüm yaz sonrasında pahalı markalarla bakım yapmak zorunda bırakıyor. Bu yazımızda evde kolayca basit ve ucuza mal edebileceğiniz bakım uygulamalarıyla saçınızı eski canlılığına döndürebilirsiniz.

Yanan ve yıpranan saçlara bakım için yapılan maskeler saç köklerini ve saç derisini beslemek, temizlemek, kırıkları azaltmak, nemlendirmek ve hacimlendirmek için size yardımcı olacaktır.

 Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi saçlarınız çok kuru ve yıpranmış ise uygulayabileceğiniz en iyi maskelerden biridir.Maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 adet yumurta ve Hindistan cevizi yağı. 1 adet yumurta ile 5 kaşık Hindistan cevizi yağını karıştırıyorsunuz. Ortaya çıkan karışımı tüm saçınıza masaj yaparak yediriyorsunuz. Maskenin saçınızda 30 dakika civarı beklemesi gerekiyor. Sonrasında ılık su ile yıkıyorsunuz. Maskeyi 2 günde 1 olacak şekilde uygulamanız gerekmektedir.

 Aleovera Maskesi

Aleovera ile hazırlanan bu maske saçları yanan ancak saçlarını uzatmak isteyen kadınların kullanması gereken bir maske. Saçlarınızı beslemek, kırıkları ve yanmaları tedavi etmek ve sağlıklı uzamasını sağlamak için gerçekten çok faydası var.2 çay kaşığı aloevera ile 2 çay kaşığı bitkisel gliserini karıştırıp 4 yemek kaşığı avakado yağı ekliyoruz. Oluşan karışım ile saçlarınıza masaj yaparak saç diplerinden uçlarına kadar yedirerek sürün ve 20 dakika bekletin. Vaktiniz varsa günlük olarak uygulayabileceğiniz ve harika sonuç alacağınız bir maske.

Bal Maskesi

Yanan saçlarınıza bakımın yanı sıra canlılık ve parlaklık veren bir maskedir.  1 yemek kaşığı kadar bal, 2 yemek kaşığı kadar hintyağı ve bir yumurtayı alın. Hepsini birlikte iyice karıştırıp hamur haline getirin.  Bu saç maskesini güneşten yıpranmış saçlarınıza uygulayın. 1 saat kadar öylece bekleyin. Süre bitiminde saçlarınızı şampuanlayın ve saç kreminizi uygulayarak durulayın. Saçlarınızın yumuşak ve ışıldayan bir hal alacaktır.