• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yazın Elektriklenen Saçı Nasıl Önleriz?

  • 1

Saç bakımı, günümüzde sadece kadınlara özel bir uğraş değildir. Peki, hem erkek, hem de kadınlarda yazın elektriklenen saçı nasıl önleriz? Yaz aylarının gelmesiyle birlikte saç sorunları da kendisini göstermektedir. Tespit edilmeyen ve doğru tanı konmayan her sorunun da büyük tehlikelere yol açtığı bilinmektedir. Yaz aylarında saç elektriklenmesinin nedenleri arasında gösterilen kurutma hataları, yanlış ve aşırı şekillendirmeler ve güneş gösterilmektedir. Bu yazımızda, sıcaklardaki elektriklenen saçın önüne geçmek adına tavsiyelerde bulunacak ve sağlıklı sonuçlar almanız için elimizden geleni yapacağız.

Saçlarınızı Kurutmalısınız

Özellikle, kıvırcık saçlı insanların saçlarının kabarmasının temel sebebi nem olmaktadır. Bu esnada yapmanız gereken en önemli detay ise evden çıkmadan saçlarınızı kurutmak olacaktır.  Kısa sürelerde olsa saç kurutma makinesi yardımı ile saçlarınızı kurutmalı ve dışarı çıkmalısınız. Elektriklenen saçlar için çeşitli ürün seçenekleri mevcuttur. Ancak, saçlarınızı gün içerisinde yıkamaktan usanmamalı ve alışkanlık haline getirmelisiniz. Kabarmanın önüne geçebilecek ürünlerin yanı sıra saç şekillendiricileri de kullanabileceğinizin altını çizmemiz gerekiyor. Nemin, elektriklenen ve dalgalanan saçların düşmanı olduğunu bilmeli ve saçınıza zarar verecek ürünlerden kaçınmalısınız.

Elektriklenen Saçları Engellemek İçin Neler Yapılmalıdır?

  • Güneşten korunmak ve zararlı etkilerinden kurtulmak adına SPF koruyucu içeriğe sahip şampuan türlerini kullanabilirsiniz.
  • Banyo sonrası saçlarınızı soğuk su ile yıkamaya özen göstermelisiniz. Elektriklenen saçlar için soğuk su ile yıkamak parlak bir görüntü kazandıracaktır.
  • Saçlarınızın kırıklarını aldırmaya ve 2 ile 3 arasında kestirmeye dikkat edin. Bunun sonucu olarak da saçlarınızda kırılmış ya da ölü uçlardan kurtulabilir ve elektriklenmeyi önleyebilirsiniz.

Elektriklenen Saçlar İçin Diğer Öneriler

Oldukça sinir bozucu bir problem olan saç elektriklenmesi, okulda, işte ya da sosyal hayatın içerisinde birçok insanın canını sıkmaktadır. Ancak, doğru saç bakımı ile bu sorundan kurtulabileceğinizi söylemeliyiz. Basit ve doğal yöntemlerle saç elektriklenmesinden kurtulabilir ve dalgalı saçlarınızı önleyebilirsiniz. Saç elektriklenmesi konulu bu yazımızda en önemli tavsiyeler arasında doğru şampuanları tercih etmeniz gerektiğini de söylemeliyiz. Saç kremlerinin içeriğini kontrol etmeli ve saç elektriklenmesinden kısa süreler içerisinde kurtulmalısınız.