• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

  • 1

Düğün hazırlıkları muhteşem bir şey olsa da çok yorucu geçen bir serüvendir. Alışveriş, provalar ve daha birçok şeyi planlı projeli halletmeye çalışırız. Tabi düğün günü çok güzel geçsin ister herkes. Bu nedenle de dört dörtlük hazırlık yapmak gerekir. Gelin birlikte düğün zamanı neler yapmalıyız, gelinler için nasıl bir bakım yapılmalı birlikte inceleyelim.

Evlilik öncesi muhteşem görünmek isteyen gelin adayları için muhteşem öneriler sunmak isteriz. Herkesin telaşı farklıdır. Kimi kilo vermek için uğraşırken, kimisi ise makyaj ve saç modelleri hakkında araştırmalara boğulur.

Düğün Öncesi Cilt Bakımı

Tabi düğün olduğu kadar düğünde muhteşem görünmekte bir o kadar önemli. Cildiniz kuru ise mutlaka bir hafta öncesinden nemlendiriciler ile desteklenmesi gerekir. Yada yağlı ciltler için maskeler, peelingler ve bakım kürleri yapmak gerekir. Düğün öncesi hazırlık evresinde günlük yüz yıkama jelleri ve köpükleri ile yıkayarak cildinizi aknelerden koruyabilirsiniz. Aksi durumda birde o koşuşturmanın arasında siyah nokta ve sivilceler ile uğraşmanız gerekebilir.

Göz çevresi içinde bakım ürünleri kullanarak uykusuzluktan göz torbaları oluşmasını önleyebilirsiniz.

Düğün Öncesi Ayak Şişlikleri

Düğün koşuşturmalarından dolayı ayaklarınız şişebilir. Bu durum sizin canınızı sıkmasın. Tabi gelin ayakkabısı içinde ayaklarınızın rahat olmasını herkes ister. Peki, bu durumu nasıl önleyebiliriz. Bu durumu her gün ayaklarınızı soğuk suda bakım yaparak giderebilirsiniz. Tabi dinlenmenizde gerekir. Mutlaka ayaklarınızı yüksekte tutarak rahatlamaya çalışın.

Düğün Öncesi Kişisel Bakım

Düğün öncesi bakım önerileri arasında size en çok lazım olacak olan bilgi ise mutlaka beslenme koşulları. Tabi her zamankinden fazla koşuşturacağınız için acıkmamanız elde değil. Acıkınca yağlı ve sizi ağırlaştıracak yiyecekler tüketmekten kaçının. Onun yerine sağlıklı beslenin. Örneğin atıştırmalık olarak elma veya mevsim meyvesi tüketebilirsiniz. Aksi durumda sizi daha çok yemeğe itecektir.

Cips, kola, yağlı yiyecekler tüketmemeye dikkat edin. Bu gibi yiyecekler vücudunuzu ağırlaştıracağı gibi cildinizin yağlanmasına ve akne, sivilce problemlerine neden olacaktır. Gelinliği aldığınız zamanki kilonuzu değiştirmemeye de dikkat edin aksi durumda ya çok dar, yada bol gelebilir.