• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Güneş Gözlüğü

  • 1

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneş gözlükleri de dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Her yaş kesime hitap eden güneş gözlüklerini yaz aylarında özellikle öğlen saatlerinde pek çok kişide görmek mümkün. Bayan ve erkeklerin yaz aylarında vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlükleri gözlerin zararlı güneş ışınlarından korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda şıklığımıza ve tarzımıza ayrı bir hava katmaktadır. Güneş gözlüğü seçerken gözlerinizin sağlığını dikkate alarak seçim yapmanız gerekir. Aksi durumda gözleriniz bozularak büyük zararlar görebilmekte ve görme problemleri gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Güneş gözlüğü seçimi basit gibi görünen ama oldukça zor olan bir seçimdir. Güneş gözlüğü alırken hem şık hem de sağlıklı bir gözlük seçimi yapmak oldukça önemli. Günümüzde pek çok kişi gözlük alırken sadece gözlük ve yüz tipi uyumuna önem vermekte ve göz sağlığını pek önemsememektedir. Bu da ilerleyen yıllarda ciddi göz problemlerine yol açmaktadır.

Güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri gözlüğün gözünüzle uyumu ve güneş ışınlarından tamamen sizi korumasıdır. Çok güneşli olan ortamlarda koyu renkli camların tercih edilmesi güneş ışınlarından korunma açısından çok daha etkili olacaktır. Bunun yanı sıra göz sağlığında problem olanlar için özel olarak tasarlanmakta olan numaralı güneş gözlüklerinin tercih edilmesi hem görmenizi daha kolay bir hale getirmekte hem de daha sağlıklı bir gözlük tercih etmenin keyfini yaşatmaktadır.

Güneş Gözlüğü Seçerken Yüze Uyum Sağlaması

Güneş gözlüğü seçiminde sağlık kadar gözlüğün yüz ile uyumu da görsel açıdan büyük önem taşımaktadır. Her insan farklı bir yüz tipine sahip olduğundan dolayı başka bir kişiye yakışan gözlük size de yakışır anlamına gelmez. Gözlük çerçevesinin yüz büyüklüğü ile orantılı bir yapıya sahip olması ortaya çok daha hoş bir görünüm çıkmasını sağlayacaktır.

Oval bir yüz tipine sahipseniz oldukça şanslısınız. Çünkü oval yüz tipi her türlü gözlük ile kolay bir şekilde uyum sağlamaktadır. Gözlük seçimi yaparken işinde uzman bir kişiden yardım almanız sizlere büyük fayda sağlayacaktır.