• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yaz Aylarında Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları

  • 1

Sıcak hava yaklaştıkça, cildinizin daha çok korumaya ve bakıma ihtiyacı olacaktır. Hareketli yaz gecelerinde ışıl ışıl, sağlıkla parlayan bir cilde sahip olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır;

Cilt İçin Güneş Koruyucu Kremlerin Önemi

Yaygın kanser türü olan cilt kanserini önlemek için, güneş koruyucu kullanmak hayati önem taşımaktadır. Güneş ışınlarına karşı koruma faktörü 30 olan bir güneş koruyucu, UV ışınlarının% 97’sine kadarını tuttuğu için yeterli olmalıdır. Kollarınızı, bacaklarınızı, yüzünüzü ve vücudunuza güneşe maruz kalacak herhangi bir parçasını örtün. Güneş koruyucularının çoğu, birkaç saat boyunca koruma sunacak, bu nedenle gün boyunca gerektiği şekilde yeniden uygulamayı unutmayın. Güneş kremi, cilt kanserine karşı korunmaya yardımcı olurken, aynı zamanda, zamanla nemi kaybettiği için cildinizin kurumasına ve kırışmasına neden olabilecek güneş hasarlarına karşı da korur. Tabaklanmış deri harika görünmesine rağmen, aslında ciltte hasar işaretidir. Cildinizi yaşlandıkça pürüzsüz ve sağlam görünmesini sağlamak için şimdiden önleminizi alın.

Buz Rollerları ve Cilde Faydası

Buz rollerları, cildinizi her yıl nemlendirir ve tazelerken, yaz aylarında sadece bir ikramdır. Ekonomik ve kullanımı kolaydır ve yaz sıcağında terlerken bile cildinizin canlı görünmesini sağlar. Buz rollerları cildinizin sıkı kalmasına yardımcı olur, kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur ve ayrıca sıcak havalarda sorun yaratabilecek kızarıklık görünümünü de azaltır. Aynı zamanda, gün boyunca serinlemek için harika bir fırsat sağlarlar. Buz roller satın almak yerine buzdolabınızdaki buzlardan da faydalanabilirsiniz.

Cilt Temizliği Her Mevsim Önemli

Yaz aylarında cilt bakımı rutininiz konusunda disiplinli kalmanız önemlidir. Cildiniz sadece ter ve pislikle tıkanmakla kalmaz, aynı zamanda güneş koruyucuları da cildinizi oldukça yağlı bırakan kırılmalara neden olabilir. Gün boyunca cildinizi koruyun, ancak gece boyunca nefes almasına izin verin. Ayrıca yüzünüzü ve bacaklarınızı kurumuş hissedebilir ve yaz devam ettiği sürece biraz daha pul pul gibi görünebilir. Su kaybını önlemek için cildinizi iyice nemlendirdiğinizden emin olun. Nemlendirici yüz maskesi uygulayın veya daha fazla nemlendirme sağlayan yeni bir temizleyici kullanın.